Податкова інформує

Декларування доходів громадян: на вебпорталі ДПС можна ознайомитись з прикладами заповнення декларації про майновий стан і доходи

Триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2023 року. Нагадаємо, що задекларувати доходи шляхом подання податкової декларації про майновий стан і доходи  громадяни мають у строк до 1 травня 2024 року.

14:57:58 27.03.2024

Хто є платниками земельного податку

Відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) плата за землю – це  обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

14:57:42 27.03.2024

За використання водних ресурсів краю платники Рівненщини сплатили понад 15 мільйонів гривень

За два місяці поточного року платники Рівненщини сплатили до зведеного бюджету 15,1 млн грн рентної плати за спеціальне використання води, що на 1,5 млн грн більше, ніж за відповідний період 2023 року.

14:57:25 27.03.2024

Щодо застосовання РРО/ПРРО при реалізації продукції власного виробництва

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб'єкта господарювання. Це зазначено у статті 9 Закону України від 06.07.1995 № 265/95 - ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами і доповненнями.

10:36:44 26.03.2024

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб наведено в ст. 281 Податкового кодексу України  (далі – ПКУ).         Так, згідно з п. 281.1 ст. 281 ПКУ від сплати земельного податку звільняються:

10:35:47 26.03.2024

Понад 108 мільйонів гривень плати за землю отримали бюджети територіальних громад Рівненщини

За два місяці поточного року платники податків Рівненщини сплатили до місцевих бюджетів 108,3 млн грн плати за землю. Цей показник збільшився на 17,7 млн грн порівняно з надходженнями січня - лютого 2023 року.

10:35:28 26.03.2024

Щодо повернення помилково та/або надміру сплачених суми єдиного внеску платникам

Законом України від 10 серпня 2023 року №3317-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» внесені зміни до Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зокрема, частину тринадцяту статті 9 доповнено абзацом другим.

10:35:10 26.03.2024