Розробка АРВ

Відповідно до статті 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі – Закон) аналіз регуляторного впливу (далі – АРВ) готується стосовно кожного проекту регуляторного акта його розробником до оприлюднення цього проекту з метою одержання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань.

АРВ готується розробником відповідно до методики підготовки аналізу регуляторного впливу (далі – Методика), затвердженою Кабінетом Міністрів України. Зазначена Методика затверджена постановою Кабінету Міністрів України  від 11.03.2004 № 308.

15.03.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України  від 16.12.2015 № 1151 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 р. № 308» (далі – постанова № 1151), якою було впроваджено оновлену Методику проведення аналізу впливу регуляторного акта, в тому числі застосування М-Тест як індикатору впливу регулювання на малий бізнес.

Статтею 9 Закону встановлено, що проект регуляторного акта  разом із відповідним АРВ оприлюднюється не пізніше п’яти робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про оприлюднення цього проекту регуляторного акта. Також, цією статтею передбачено, що строк, протягом якого від  фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження та  пропозиції,  встановлюється розробником  проекту  регуляторного акта і не може бути меншим ніж один місяць та більшим ніж три місяці з дня  оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного АРВ.