Податкова інформує
Податковий календар на 20 вересня
19 Вересня, 2023 р., 10:24
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують суб’єктам господарювання, що 20 вересня 2023 року:
Останній день подання:
податкової декларації рентної плати за серпень з розрахунком:
- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;
- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за серпень 2023 року у разі не подання податкової декларації на 2023 рік;
- податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2023 року;
- декларації акцизного податку за серпень 2023 року;
- фізичними особами - підприємцями податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за серпень 2023 року, у разі не подання податкової декларації на 2023 рік;
- платником єдиного податку заяви про відмову від спрощеної системи.
Останній день сплати:
- авансових внесків з єдиного податку фізичними особами – підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування І та ІІ груп за вересень 2023 року;
- єдиного внеску, нарахованого за серпень 2023 року, роботодавцями за найманих працівників (крім гірничих підприємств).
Довідково: ознайомитись з актуальним податковим календарем можна на вебпорталі ДПС за посиланням https://zir.tax.gov.ua/main/calendar/.
Безоплатне ПРРО від ДПС - зручні умови для виконання вимог щодо фіскалізації розрахункових операцій суб’єктами господарювання
19 Вересня, 2023 р., 10:24
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що Державна податкова служба України в умовах військового часу продовжує роботу із вдосконалення функціоналу безоплатного ПРРО, створюючи бізнесу зручні умови для виконання вимог щодо фіскалізації розрахункових операцій.
ПРРО від ДПС – це програмне рішення, застосовне для операційних систем Windows, Android, iOS, та Web-версія, яке інтегрується з фіскальним сервером ДПС.
Звертаємо увагу, що на вебпорталі ДПС України розміщені:
- Керівництво користувача ПРРО ДПС (Android та iOS) (*.pdf та *.docx)
- Керівництво користувача ПРРО ДПС (WEB-версія) (*.pdf та *.docx)
- Керівництво користувача ПРРО ДПС (Windows) (*.pdf та *.docx)
З керівництвом користувача безкоштовного ПРРО можна ознайомитися за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/kerivnitstvo-koristuvacha
Версія для завантаження безоплатного ПРРО від ДПС тут.
Інформаційні матеріали щодо ПРРО тут.
Інформаційна підтримка за телефоном: 0800501007.
Комунікаційна платформа ГУ ДПС у Рівненській області: rv.ikc@tax.gov.ua
Повідомити про порушення податкового законодавства можна за допомогою чат-бота «StopViolationBot».
Понад 875 мільйонів гривень податку на прибуток сплатили підприємства Рівненщини
19 Вересня, 2023 р., 10:23
Упродовж січня-серпня поточного року платники податків Рівненщини сплатили до зведеного бюджету країни 875.9 млн грн податку на прибуток підприємств. За словами в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Андрія Троцка, ця сума на 438.6 млн грн перевищує надходження восьми місяців минулого року.
При цьому із загальної суми надходжень податку на прибуток – 787.4 млн грн перераховано до державного бюджету, відповідно 88,5 млн грн - до місцевих бюджетів територіальних громад області.
Дякуємо платникам за фінансову підтримку держави у складний воєнний час!
Нагадаємо, що порядок обчислення та сплати податку на прибуток підприємств визначено статтею 137 Податкового кодексу України. Платіж нараховується платником самостійно. Базова ставка податку на прибуток підприємств становить 18 відсотків.
Право громадян на податкову знижку
19 Вересня, 2023 р., 10:23
ГУ ДПС у Рівненській області звертає увагу громадян, що право на податкову знижку визначено статтею 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом (п.п. 14.1.170 Кодексу).
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги) (п.п. 166.2.1 Кодексу).
До податкової знижки можна включити такі витрати:
частину процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;
пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;
сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості навчання;
страхові платежі за договором довгострокового навчання;
суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;
суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;
суми коштів, сплачених у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу;
суми витрат у вигляді орендної плати (для внутрішньо переміщених осіб) ;
суми витрат на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19;
сума фактично понесених витрат на придбання акцій, емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті.
Cума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу.
Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п. 166.4.3 Кодексу).
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року. Тож за витратами, понесеними у 2022 році, громадяни можуть подати декларацію з метою отримання податкової знижки по 31 грудня (включно) 2023 року.
Підприємцю на замітку: діяльність, пов’язана з продажем товарів, вимагає застосування РРО чи ПРРО
18 Вересня, 2023 р., 16:41
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу підприємців, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, що вони зобов’язані проводити такі операції через належним чином зареєстровані в контролюючих органах РРО або ПРРО. Це передбачено нормами Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Нагадаємо, що використання РРО/ПРРО є обов’язковим для ФОП ІІ-ІV груп спрощеної системи оподаткування незалежно від виду діяльності й обсягу доходу та ФОП на загальній системі оподаткування.
Виняток становлять такі фізичні особи-підприємці: «єдинники» І групи; ФОП, які приймають оплату виключно банківськими переказами на реквізити IBAN; ФОП ІІ-ІV груп, які здійснюють торгівлю на селі (з використанням книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок) за умов, що річний обсяг доходу на один структурний підрозділ за рік не перевищує 1,0 млн грн, торгівля здійснюється не в одному торговельному об’єкті з підакцизними товарами, не здійснюється дистанційна торгівля товарами та органом місцевого самоврядування не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО.
При цьому суб’єкт господарювання обирає самостійно – РРО чи ПРРО він буде застосовувати для проведення розрахункових операцій.
Більше інформації про РРО та ПРРО – у тематичному банері за посиланням http://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/ або в ЗІР ДПС України.
Податок на нерухоме майно поповнює бюджети громад Рівненщини
18 Вересня, 2023 р., 16:41
Упродовж січня – серпня 2023 року на Рівненщині власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів 129,6 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Порівняно з сумою податку, що була перерахована за аналогічний період минулого року, у поточному році надходження зросли на 54,5 млн грн, або на 73 %.
Основна сума сплаченого податку припадає на власників нерухомості – юридичних осіб. Вони спрямували на розвиток територіальних громад краю 77,5 млн грн, що на 12,9 млн грн більше, ніж у січні – серпні 2022 року.
Водночас, фізичні особи – власники нерухомості перерахували до бюджетів громад 52,1 млн грн цього податку. Торік сума була на 41,6 млн грн меншою.
Нагадаємо, надходження від податку на нерухоме майно у повній сумі спрямовуються до місцевих бюджетів, тож є одним з важливих бюджетоформуючих платежів громад.
Згідно ст. 266 Податкового кодексу України платниками цього податку є фізичні особи, які зобов’язані перерахувати його протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, та юридичні особи, що вносять податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Звертаємо увагу громадян, що у разі виявлення розбіжностей щодо нарахованої суми податку, вони можуть звернутися до Центрів обслуговування платників ( http://rv.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda ) та провести звірку. Якщо ж громадяни мають електронний ключ, то переглянути сформовані податкові повідомлення-рішення можна в Електронному кабінеті (https://cabinet.tax.gov.ua/).
Доходи, одержані фізичною особою від надання нерухомості в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню
18 Вересня, 2023 р., 16:41
Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу громадян, що згідно з п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку встановленому п. 170.1 ст. 170 ПКУ.
Відповідно до п.п. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 ПКУ якщо орендар є фізичною особою, яка не є самозайнятою особою, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець.
При цьому:
а) такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені ПКУ для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи;
б) у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України. За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену ст. 119 прим. 1 ПКУ.
Що таке ПРРО?
18 Вересня, 2023 р., 16:18
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до абзацу тридцять сьомого ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) програмний реєстратор розрахункових операцій – програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного та/або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для виконання платіжних операцій.
Первинна реєстрація РРО
18 Вересня, 2023 р., 16:17
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п. 3 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) що включені до Державного реєстру РРО (далі – Реєстр РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування.
На Дубенщині за використання лісових ресурсів сплачено 6,5 млн грн ренти
18 Вересня, 2023 р., 16:17
За вісім місяців 2023 року у Дубенському районі до бюджетів усіх рівнів сплачено 6,5 млн гривень ренти за спеціальне використання лісових ресурсів.