Податкова інформує

Хто має право подати декларацію про майновий стан та доходи від імені платника податків

Фахівці Дубенського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Рівненській області роз'яснюють, що податкова декларація про майновий стан і доходи заповнюється платником податку на доходи фізичних осіб  самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою платником ПДФО здійснювати таке заповнення, у порядку, передбаченому главою 2 розділу II «Адміністрування податків» Податкового кодексу України (п. 179.5 ст. 179 ПКУ).

14:19:05 22.06.2022

Про застосування РРО/ПРРО та ведення обліку товарних запасів з 1 січня 2022 року

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що: не зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку І групи.

14:18:11 22.06.2022

При зміні прізвища чи місця реєстрації ФО-необхідно повідомити податковий орган

Головне управління ДПС у Рівненській області  звертає увагу, що у разі зміни даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків (прізвища, місця реєстрації тощо) фізичній особі необхідно подати Заяву за ф. № 5ДР до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи, або до будь-якого податкового органу якщо фізична особа тимчасово перебуває за межами населеного пункту проживання.

14:17:21 22.06.2022

Сплата ЄСВ під час воєнного стану

Головне управління ДПС у Рівненській області  інформує, що у зв’язку з дією воєнного стану фізичним особам-підприємцям, які провадять діяльність за спрощеною та загальною системами оподаткування, займаються незалежною професійною діяльністю, а також членам фермерських господарств надане право тимчасово, у період з 1 березня 2022 року та впродовж 12 місяців після скасування воєнного стану не нараховувати та не сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Такий крок застосований задля зменшення фінансового навантаження на підприємців та стимулювання їх до продовження діяльності, необхідної для країни в складних умовах війни.

14:15:26 22.06.2022

Пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям включаються до податкової знижки

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

14:31:58 21.06.2022

Податкова соціальна пільга фізичній особі в 2022 році

Дубенський відділ податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Рівненській області нагадує, що з 1 січня 2022 року відповідно до статті 7 Закону України від 02.12.2021 № 1928-ІХ «Про Державний бюджет України на 2022 рік» установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 2481 гривень.

14:31:30 21.06.2022

Які операції не вважаються реалізацією пального на період дії правового режиму воєнного стану чи надзвичайного стану?

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє,  що на період дії правового режиму воєнного стану чи надзвичайного стану не вважаються реалізацією пального:

14:30:40 21.06.2022

Роботодавці мають забезпечити працівникам державні соціальні гарантії

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до ст. 1 Закону України від 24 березня 1995 року №108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон) заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

14:30:21 21.06.2022

Землевласники та орендарі Радивилівської, Козинської та Крупецької громад сплатили до місцевих бюджетів майже 6 млн грн плати за землю

Упродовж січня-травня 2022 року землевласники та орендарі Радивилівської, Козинської та Крупецької громад сплатили до місцевих бюджетів 5,9 млн грн плати за землю. Надходження земелього податку за підсумками поточного року на 14 відсотків, або 737 тис гривень перевищують минулорічні показники за аналогічний період.

14:27:03 21.06.2022

Перелік корисних копалин, що належать до копалин місцевого значення, при реалізації яких СГ мають право перебувати на спрощеній системі оподаткування

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що відповідно до п.п. 5 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання (фізичні особи - підприємці), які здійснюють видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення.

17:38:14 17.06.2022