Порядок та  строки сплати транспортного податку

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п.п. 267.7.1 п. 267.7 ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) транспортний податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. Транспортний податок сплачується у строки сплати податку, встановлені п.п. 267.8.1 п. 267.8 ст. 267 ПКУ, а саме: а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

16:05:07 22.04.2024

Запитували-відповідаємо: за яких умов ФОП – платник спрощеної системи оподаткування може самостійно (добровільно) перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп?

Відповідно до п.п. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому ПКУ, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.

16:04:07 22.04.2024

Запитували – відповідаємо: чи мають право контролюючі органи виступати ініціатором припинення юридичної особи чи фізичної особи - підприємця?

Підпунктом 20.1.37 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що контролюючі органи мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою – підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб’єктів господарювання.          Згідно з п. 67.2 ст. 67 ПКУ контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо:          припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців;          скасування державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців;          скасування державної реєстрації змін до установчих документів.

17:27:40 18.04.2024

Для подання декларації про майновий стан і доходи скористайтесь Електронним кабінетом

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що триває кампанія декларування доходів, отриманих у 2023 році. Громадяни, які відповідно до Податкового кодексу України зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи за 2023 рік, мають задекларувати свої минулорічні доходи до 1 травня 2024 року.

17:27:27 18.04.2024

Громадяни – власники земельних ділянок до 01 травня мають подати заяву для застосування пільги

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що у разі якщо фізична особа, станом на 01 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, визначених п. 281.2 ст. 281 ПКУ, то така особа до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги - п. 281.4 ст. 281 ПКУ.

17:26:46 18.04.2024

На Дубенщині за використання лісових ресурсів сплачено 5,7 млн грн ренти

За січень-березень 2024 року у Дубенському районі до бюджетів усіх рівнів сплачено 5,7 млн гривень ренти за спеціальне використання лісових ресурсів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження до зведеного бюджету цього податку зросли більше ніж у 10 разів.

17:26:24 18.04.2024

Понад 166 мільйонів гривень плати за землю отримали  бюджети  територіальних громад Рівненщини

За три місяці  поточного року платники податків Рівненщини сплатили до місцевих бюджетів 166 млн 27 тис грн плати за землю. Цей показник збільшився на 23 млн грн порівняно з надходженнями січня - березня 2023 року.

17:26:11 18.04.2024

Надходження за спеціальне використання водних об`єктів на Дубенщині склали 436 тис гривень

За перший квартал 2024 року підприємства Дубенського району, що у своїй діяльності використовують водні об`єкти, спрямували до бюджетів 436 тис гривень рентної плати за спеціальне використання води. Порівняно з відповідним періодом минулого року, надходження даного платежу зросли на 39 тис гривень

17:25:37 18.04.2024

Наближається до завершення Кампанія декларування доходів, отриманих у 2023 році

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що до 1 травня поточного року мають подати декларацію про майновий стан і доходи особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування та громадяни, які отримували доходи не від податкових агентів чи інші доходи, які підлягають декларуванню.

17:25:01 18.04.2024