Пошук

Податкова інформує

Пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних осіб

02 Лютого, 2024 р., 10:15
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, встановлені п.266.4 ст.266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до якого:  база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:  а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;  б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;  в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.  Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік) (п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ).  Тимчасово, на період воєнного стану, відповідно до п.69.22 підрозд.10 розд. ХХ Податкового кодексу України податок на нерухоме майно не нараховується та не сплачується, зокрема, фізичними особами: - за об'єкти житлової/нежитлової нерухомості, розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих територіях; - за знищені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій рф об'єкти житлової/нежитлової нерухомості, дані про знищення яких внесені до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України (далі – Реєстр майна); - за пошкоджені об'єкти житлової/нежитлової нерухомості (як такі, що потребують капремонту, реконструкції, реставрації, дані про пошкодження яких внесені до Реєстру майна.

Юридичні особи Радивилівщини сплатили майже 195 млн гривень податку на прибуток

02 Лютого, 2024 р., 10:15
Протягом 2023 року платники податків-юридичні особи Радивилівщини сплатили до Зведеного бюджету  194,7 млн гривень податку на прибуток підприємств. Порівнюючи з 20220роком надходження зросли на 149,8  млн гривень, або майже в 4,5 рази.

Переобладнали транспортний засіб – не забудьте подати декларацію з акцизного податку

02 Лютого, 2024 р., 10:14
          Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що згідно норм Податкового кодексу України, платником акцизного податку є власник ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль. Датою виникнення податкових зобов'язань у разі здійснення переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТЗЕД, у легковий автомобіль, що відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТЗЕД, є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху. У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу, що здійснює державну реєстрацію транспортних засобів для перереєстрації такого транспортного засобу за кодом бюджетної класифікації 14020800 "Акцизний податок з вироблених в Україні транспортних засобів - Транспортні засоби (крім мотоциклів і велосипедів)".           Разом з тим, власник переобладнаного засобу зобов’язаний подати не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу (ДПІ) за місцем реєстрації (місцем проживання) декларацію з акцизного податку за формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 року № 14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» (з змінами та доповненнями). Враховуючи те, платниками акцизного податку з переобладнаних транспортних засобів  переважно є громадяни та зазвичай носить разовий характер, наводимо приклад заповнення Декларації з акцизного податку та додатку 13 до Декларації. Для отримання консультацій щодо заповнення декларації з акцизного податку пропонуємо звертатись до управління контролю за підакцизними товарами за адресою: м. Рівне, вул. Богоявленська, 6, або за телефоном 0362-650907.

Податківці Рівненщини у 2023 році опрацювали більше 200 запитів на отримання публічної інформації

02 Лютого, 2024 р., 10:13
У 2023 році ГУ ДПС у Рівненській області опрацьовано 206 запитів на отримання публічної інформації, які надійшли поштою та електронною поштою, за результатами розгляду яких надано 204 відповіді, 2 запити не відповідали вимогам ст.1 Закону №2939-VI «Про доступ до публічної інформації». Найбільше запитів на отримання публічної інформації надійшло від фізичних осіб – 159 (або 78 %). Відповідно від юридичних осіб надійшло 38 запитів та 7 - від об’єднань громадян. За результатами розгляду задоволено 150 запитів (73,5 % від загальної кількості розглянутих запитів), відмовлено в задоволенні відповідно до статті 22 Закону №2939 - 52 запитам (25,5 % від загальної кількості). Переважну більшість запитувачів цікавила податкова інформація. Зокрема, платники  зверталися з проханням надати інформацію щодо: надання копій документів; невідповідності в таблиці даних платника податку на додану вартість;  критеріїв ризиковості платника податків; податкового боргу; сплати податків та єдиного соціального внеску; обліку та реєстрації платників податків; діяльності суб’єктів господарювання. Більше інформації про доступ до публічної інформації – за посиланням  https://rv.tax.gov.ua/dlya-gromadskosti/dostup-do-publichnoi-info.

Запитували-відповідаємо: чи можуть внутрішньо переміщені особи використати право на податкову знижку за оренду житла?

31 Січня, 2024 р., 17:13
Особи, які мають статус ВПО (внутрішньо переміщеної особи), орендують житло, не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України, та не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання, можуть скористатися правом на податкову знижку. Для цього слід подати до податкових органів декларацію про майновий стан і доходи. До декларації необхідно додати копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, копію договору оренди житла, платіжні та розрахункові документи, що підтверджують факт сплати. Акцентуємо увагу, що розмір такої знижки не може перевищувати у розрахунку на календарний рік 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

Перелік земельних ділянок, часток (паїв) для яких не визначається мінімальне податкове зобов’язання

31 Січня, 2024 р., 17:13
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що підпунктом 14.1.114 ² п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що мінімальне податкове зобов’язання (далі – МПЗ) це – мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно до ПКУ. Сума МПЗ, визначених щодо кожної із земельних ділянок, право користування якими належить одній юридичній або фізичній особі, у тому числі фізичній особі – підприємцю, є загальним МПЗ. Порядок визначення МПЗ встановлено ст. 38¹ ПКУ, згідно з п.п. 38¹ 1.4 якого МПЗ визначається за період володіння (користування) земельною ділянкою, який припадає на відповідний податковий (звітний) рік. Відповідно до п. 38 ¹.2 ст. 38 ¹ ПКУ МПЗ не визначається для:          земельних ділянок, що використовуються дачними (дачно-будівельними) та садівничими (городницькими) кооперативами (товариствами), а також набуті у власність/користування членами цих кооперативів (товариств) у результаті приватизації (купівлі/продажу, оренди) у межах земель, що належали цим кооперативам (товариствам) на праві колективної власності чи перебували у їх постійному користуванні;          земель запасу;          невитребуваних земельних часток (паїв), розпорядниками яких є органи місцевого самоврядування, крім таких земельних часток (паїв), переданих органами місцевого самоврядування в оренду;          земельних ділянок зон відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;          земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, які належать фізичним особам на праві власності та/або на праві користування та станом на 01 січня 2022 року знаходилися у межах населених пунктів;          земельних ділянок, земельних часток (паїв), за які не нараховувалися та не сплачувалися плата за землю або єдиний податок четвертої групи, що перебувають у консервації, або забруднені вибухонебезпечними предметами, або щодо яких прийнято рішення про надання податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів на підставі заяв платників податків про визнання земельних ділянок непридатними для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами. Мінімальне податкове зобов’язання для земельних ділянок, земельних часток (паїв), передбачених абзацом сьомим п. 38 ¹.2 ст.38 ¹ ПКУ, не визначається за період, за який не визначається плата за землю або єдиний податок четвертої групи.

Суб'єктам господарювання Рівненщини відшкодували понад 1,8 млрд грн податку на додану вартість

31 Січня, 2024 р., 17:13
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що за 2023 рік платникам, які перебувають на обліку в податковій службі області,  відшкодовано з бюджету 1 млрд 837 млн грн ПДВ, що у порівнянні з  2022 роком більше на 712 млн гривень. У 2023 році, за результатами  проведених перевірок, зменшено суму ПДВ, заявлену до відшкодування з бюджету, на 127,9 млн гривень та залишки від’ємного значення з ПДВ, які включаються до податкового кредиту наступних податкових періодів, - на 240,8 млн гривень. У податковій службі області зазначають, що відшкодування податку на додану вартість здійснюється прозоро, адже електронна система унеможливлює проведення будь-яких махінацій. Платник може отримати бюджетне відшкодування у законодавчо встановлені строки лише в разі правильного ведення податкової звітності, а також без здійснення ризикових операцій, що можуть слугувати мінімізації податкових платежів. Слід зазначити, що за рахунок відшкодування податку на додану вартість своєчасно поповнюються обігові кошти суб’єктів господарювання, що гарантує розвиток та можливість нарощування обсягів виробництва.

Щодо заповнення та подання розрахунку єдиного внеску у складі податкової декларації за 2023 рік

31 Січня, 2024 р., 10:21
Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що  відповідно до п. 9 прим. 19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) тимчасово, з 01 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану, фізичні особи особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (крім електронних резидентів (e-резидентів), особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе. При цьому положення абзацу другого п. 2 частини першої ст. 7 Закону № 2464 щодо таких періодів для таких осіб не застосовується. При цьому такими особами розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації не заповнюється за період, в якому відповідно до абзацу першого цього пункту єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.

Строк сплати єдиного податку, нарахованого за перевищення обсягу доходу

31 Січня, 2024 р., 10:21
Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що відповідно до абзацу першого п. 295.7 ст. 295 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (крім електронних резидентів (е-резидентів).

За користування надрами платники Дубенщини сплатили до бюджету понад 2,5 млн гривень

31 Січня, 2024 р., 10:21
Впродовж 2023 року за користування надрами для видобування корисних копалин платники податків Дубенського району до бюджетів всіх рівнів сплатили 2518 тис гривень рентних платежів. В порівнянні з надходженнями 2022 року, сплата зросла на 613 тис гривень.

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь