Податкова інформує
Запитували – відповідаємо: яким чином здійснюється реєстрація книги обліку розрахункових операцій на РРО?
20 Лютого, 2024 р., 11:47
Відповідно до абзацу двадцять першого ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» книга обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) – прошнурована і належним чином зареєстрована в контролюючих органах, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів (послуг).
Реєстрація книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) здійснюється в контролюючому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків. КОРО реєструється на кожний реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО), при цьому кількість КОРО, що реєструються одночасно, не обмежується. Перша КОРО на РРО реєструється одночасно з реєстрацією РРО. Підставою для реєстрації другої та наступних КОРО на РРО в контролюючому органі є подання реєстраційної заяви за ф. № 1-КОРО (ідентифікатор J/F1311305).
Згідно з п. 2 глави 1 розд. II Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, у разі відсутності підстав для відмови в реєстрації КОРО посадова особа контролюючого органу не пізніше двох робочих днів з дня отримання заяви проводить реєстрацію книги ОРО шляхом внесення даних до інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС.
Відповідальність фізичних осіб за несплату/несвоєчасну сплату суми мінімального податкового зобов’язання, нарахованого контролюючим органом
20 Лютого, 2024 р., 11:47
Відповідно до п.п. 170.14.3 п. 170.14 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначення загального мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ) фізичним особам здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб до 1 липня року, наступного за звітним.
МПЗ обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та/або на підставі оригіналів чи належним чином засвідчених копій відповідних документів платника податків, зокрема документів, що підтверджують право власності/користування.
Згідно з п.п. 170.14.6 п. 170.14 ст. 170 ПКУ платник податку, який отримав податкове повідомлення-рішення з визначеною контролюючим органом сумою МПЗ та/або розрахованою сумою річного податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, зобов’язаний сплатити зазначену у відповідному податковому повідомленні-рішенні суму податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 124.1 ст. 124 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім грошового зобов’язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до нього на підставі ПКУ чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, а також пені, застосованої до нього на підставі ПКУ чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи) протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 5 відс. погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відс. погашеної суми податкового боргу.
Статтею 129 ПКУ встановлено нарахування пені. Нарахування пені розпочинається, зокрема, при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов’язання у встановлених ПКУ випадках, не пов’язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов’язання, визначеного за результатами перевірки, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов’язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із ПКУ (п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ).
На суми грошового зобов’язання, визначеного п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог ПКУ, якщо її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов’язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відс. річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (абзац перший п. 129.4 ст. 129 ПКУ).
Детальніше з роз’ясненням можна ознайомитись у ЗІР ДПС України
Бізнес Рівненщини сплатив понад 242 мільйона гривень ПДВ
20 Лютого, 2024 р., 11:47
У січні суб’єкти господарювання Рівненської області спрямували до державного бюджету 242 мільйона 227 тисяч гривень податку на додану вартість, що на майже 15 мільйонів гривень, або 7%, перевищує показники відповідного періоду минулого року.
Головне управління ДПС у Рівненській області висловлює вдячність платникам, які упродовж непростого для усієї країни періоду вчасно та у повному обсязі сплачують податки та збори.
Разом – переможемо!
Визначення мінімального податкового зобов’язання ФОПом на загальній системі оподаткування
20 Лютого, 2024 р., 11:46
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що пунктом 177.15 ст. 177 ПКУ визначено, що різниця між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок обчислюється шляхом віднімання від загального мінімального податкового зобов’язання загальної суми сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок.
Сплата ЄСВ під час воєнного стану
20 Лютого, 2024 р., 11:46
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що у зв’язку з дією воєнного стану фізичним особам-підприємцям, які провадять діяльність за спрощеною та загальною системами оподаткування, займаються незалежною професійною діяльністю, а також членам фермерських господарств надане право тимчасово, у період з 1 березня 2022 року та впродовж 12 місяців після скасування воєнного стану не нараховувати та не сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Такий крок застосований задля зменшення фінансового навантаження на підприємців та стимулювання їх до продовження діяльності, необхідної для країни в складних умовах війни.
Про граничні строки сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи
20 Лютого, 2024 р., 11:46
Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) – для фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування);
Місцеві бюджети Дубенщини з початку року поповнились на 85,5 млн гривень
20 Лютого, 2024 р., 11:45
Податкові надходження до місцевих бюджетів Дубенського районуі протягом січня цього року склали 85,5 млн гривень.
Податковий календар на 20 лютого 2024 року
19 Лютого, 2024 р., 17:22
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує платникам податків, що 20 лютого:
останній день сплати:
- єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з доходу за січень 2024 року;
- авансового внеску з єдиного податку за лютий 2024 року платниками єдиного податку І та ІІ груп;
- єдиного податку із сум доходів, оподатковуваних за ставкою 15 відс. і задекларованих у IV кварталі 2023 року, платниками єдиного податку I та II груп;
- єдиного податку платниками – юридичними та фізичними особами (III група) за IV квартал 2023 року;
- збору зa місця паркування транспорту за IV квартал 2023 року;
- туристичного збору за IV квартал 2023 року;
- екологічного податку за IV квартал 2023 року;
- рентної плати зa спеціальне використання води за IV квартал 2023 року;
- рентної плати зa спеціальне використання лісових ресурсів за IV квартал 2023 року;
- рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за IV квартал 2023 року;
- рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних із видобуванням корисних копалин, за IV квартал 2023 року,
останній термін подання:
- податкової декларації з ПДВ зa січень 2024 року;
- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) зa січень 2024 року;
- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2024 рік;
- податкової декларації акцизного податку за січень 2024 року;
- податкового розрахунку з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за січень 2024 року;
- податкової декларації з єдиного податку на 2024 рік і розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва за 2023 рік для набуття й підтвердження статусу платника податку IV групи;
- податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2024 рік;
- податкової декларації з транспортного податку на 2024 рік.
Нагадуємо, що ознайомитись з актуальним податковим календарем завжди можна на вебпорталі ДПС (https://tax.gov.ua/).
Громади Рівненщини отримали понад 50 мільйонів гривень за користування та оренду земель
19 Лютого, 2024 р., 17:21
До місцевих бюджетів Рівненської області у січні поточного року надійшло 50,3 млн грн плати за землю. Як зазначив в.о.начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Андрій Троцко, цей показник збільшився на 22%, або на 9,2 млн грн, порівняно з надходженнями відповідного періоду 2023 року.
Найбільшу суму земельного податку і орендної плати сплатили суб'єкти господарювання-юридичні особи. Вони перерахували до бюджетів громад 42,4 млн грн, а це – плюс 7,2 млн грн до січня 2023 року.
Фізичні особи поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши 7,9 млн грн цього платежу. Сплачена сума на 2 млн грн перевищує показники 2023 року.
В умовах воєнного стану внесок кожного платника податків – надзвичайно важливий для бюджетної стабільності громад. Тому у податковій службі просять громадян, власників майна, своєчасно сплачувати належні податки.
Також, задля уникнення накопичення податкових боргів, податківці рекомендують власникам майна провести звірку щодо заборгованості зі сплати майнових податків.
Зокрема, інформацію щодо нарахованих податкових зобов’язань можна отримати у Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях області.
Для спілкування з фахівцем Центру обслуговування платників та для якісної звірки власникам майна варто при собі мати документи, що посвідчують особу та правовстановлюючі документи на належне майно.
До відома платників податку – резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання
19 Лютого, 2024 р., 17:21
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до пункту 179.3 статті 179 Податкового кодексу України платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження Декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.
За зверненням платника податку контролюючий орган, до якого було подано Декларацію, видає довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або про відсутність податкових зобов’язань) за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 568 (зі змінами).
Відповідно до пп. 2 – 4 Порядку оформлення і видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи, затвердженого Наказом № 568, Довідка видається безоплатно на підставі заяви платника податків про видачу Довідки за формою, наведеною у додатку до Порядку № 568 та поданої Декларації.
Заява та Декларація подаються платником податків (уповноваженим представником) до контролюючого органу за місцем податкового обліку, а тими платниками податків – фізичними особами (крім самозайнятих осіб), які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання (тимчасово переміщені особи), – до будь-якого контролюючого органу.
Згідно з п. 6 Порядку № 568 контролюючий орган після надходження Декларації зобов’язаний перевірити:
достовірність визначених у декларації доходів шляхом звірки з даними, наявними в інформаційних системах контролюючого органу;
обґрунтованість застосування ставок податку на доходи фізичних осіб, військового збору;
правильність визначення податкових зобов’язань та повноту їх сплати.
Для фізичних осіб – платників податку – резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, Довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі за наявності документа, що посвідчує особу (п. 9 Порядку № 568).
Така Довідка видається за відсутності заборгованості зі сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору.