Податкова інформує
На Рівненщині надходження транспортного податку зросли удвічі
26 Липня, 2024 р., 10:43
За шість місяців поточного року до бюджетів територіальних громад Рівненської області перераховано 1 млн 615 тис гривень транспортного податку, що перевищує надходження відповідного періоду минулого року на 850 тис гривень. Основна сума, а це 1 млн 98 тис гривень, сплачена фізичними особами. Внесок юридичних осіб склав майже 517 тис гривень.
Чи оподатковується ПДФО дохід, отриманий платником податку від одночасного продажу один раз протягом звітного (податкового) року за одним договором купівлі-продажу житлового (садового) будинку та земельної ділянки, на якій він розташований?
24 Липня, 2024 р., 15:53
Порядок до переходу права на земельну ділянку у разі набуття прав власності, господарського відання, оперативного управління на об’єкт нерухомого майна (крім багатоквартирного будинку), об’єкт незавершеного будівництва, що розміщені на ній визначено ст. 120 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III із змінами та доповненнями (далі – ЗКУ).
Так, у разі набуття права власності на об’єкт нерухомого майна (жилий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об’єкт незавершеного будівництва, розміщений на земельній ділянці (крім земель державної, комунальної власності), право власності на таку земельну ділянку одночасно переходить від відчужувача (попереднього власника) такого об’єкта до набувача такого об’єкта без зміни її цільового призначення. У разі якщо відчужувачу (попередньому власнику) такого об’єкта належала частка у праві спільної власності на земельну ділянку, до набувача цього об’єкта переходить право власності на таку частку. При вчиненні правочину, що передбачає перехід права власності на зазначений об’єкт, мають дотримуватися вимоги частини шістнадцятої ст. 120 ЗКУ.
Відповідно до частини шістнадцятої ст. 120 ЗКУ предметом правочину, який передбачає перехід права власності на об’єкт нерухомого майна (жилий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду, об’єкт незавершеного будівництва або частку у праві спільної власності на такий об’єкт), який розміщений на земельній ділянці (крім земель державної, комунальної власності), що перебуває у власності відчужувача (попереднього власника) такого об’єкта, повинна бути також така земельна ділянка (або частка у праві спільної власності на неї). Істотною умовою договору, який передбачає такий перехід права власності, є умова щодо одночасного переходу права власності на таку земельну ділянку (частку у праві спільної власності на неї) від відчужувача до набувача такого об’єкта (частки у праві спільної власності на неї).
Також слід зазначити, що частинами дев’ятою та десятою ст. 79 прим. 1 ЗКУ земельна ділянка може бути об’єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.
Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.
Пунктом 172.1 ст. 172 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) встановлено, що не оподатковується один раз протягом звітного податкового року, за умови перебування такого майна у власності платника податку більше трьох років, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну):
житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи об’єкт незавершеного будівництва таких об’єктів, земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці);
земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначені ст. 121 ЗКУ залежно від її призначення;
земельної ділянки сільськогосподарського призначення, безпосередньо отриманої платником податку у власність у процесі приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій або приватизації земельних ділянок, що перебували у користуванні такого платника, або виділеної в натурі (на місцевості) власнику земельної частки (паю), а також таких земельних ділянок, отриманих платником податку у спадщину.
Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку більше трьох років не поширюється на майно, отримане платником податку у спадщину.
Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним для цілей оподаткування, окремо не визначається.
Крім того, відповідно до п. 172.8 ст. 172 ПКУ для цілей ст. 172 ПКУ під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об’єкти нерухомості, крім їх успадкування та дарування.
Враховуючи викладене, оскільки житловий будинок та земельна ділянка під ним є окремими об’єктами права власності, а також зважаючи на положення п. 172.8 ст. 172 ПКУ, будь-який перехід права власності на об’єкти нерухомості є продажем цього майна, то з метою оподаткування дохід, отриманий від продажу житлового будинку та дохід від продажу земельної ділянки оподатковуються у порядку, визначеному ст. 172 ПКУ, незалежно від кількості оформлених договорів купівлі-продажу.
Так, наприклад, дохід, отриманий від продажу житлового будинку, який перебуває у власності понад три роки, не оподатковується, а дохід від продажу земельної ділянки під ним, яка не отримана у спадщину та перебуває у власності менше трьох років оподатковується у порядку, визначеному ст. 172 ПКУ, незалежно від кількості оформлених договорів купівлі-продажу.
За порушення порядку реалізації підакцизних товар до бюджету сплачено понад 2 мільйона гривень штрафних санкцій
24 Липня, 2024 р., 15:52
Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області, за січень - червень 2024 року працівниками управління контролю за підакцизними товарам проведено 256 фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, в результаті яких виявлено порушення, а саме:
При продажі об’єкту оподаткування необхідно подати до податкової форму № 20-ОПП
24 Липня, 2024 р., 10:57
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п. 63.3 ст.63 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.
За якими реквізитами платіжної інструкції в ІКП здійснюється облік надходжень податків, зборів, сплачених на бюджетні рахунки та єдиного внеску, сплаченого на небюджетні рахунки?
24 Липня, 2024 р., 10:56
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що реквізити платіжної інструкції визначені Інструкцією про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 року № 163, та Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженим наказом Міністерства фінансів Українивід 22.03.2023 № 148, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 року за № 528/39584.
До місцевих бюджетів Радивилівщини платники акцизного податку сплатили 687 тис гривень
24 Липня, 2024 р., 10:56
Протягом першого півріччя 2024 року платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів до місцевих бюджетів Радивилівщини сплачено 687 тис гривень. Порівнюючи з січнем-червнем 2023 року надходження акцизного податку зросли на 102 тис гривень.
Переглянути раніше подану звітність можна у Е-кабінеті
24 Липня, 2024 р., 10:56
Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що платник податків стає суб’єктом електронного документообігу після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі (п. 42.6 ст. 42 ПКУ).
Розрахункові операції необхідно проводити через реєстратори розрахункових операцій
23 Липня, 2024 р., 16:33
ГУ ДПС у Рівненській області нагадує платникам податків, що здійснювати будь-яку господарську діяльність необхідно дотримуючись вимог чинного законодавства, оскільки їх виконання, напряму чи опосередковано, пов’язане із поповненням державної скарбниці та є обов’язком кожного платника податків нашої держави.
Платники податків Рівненщини перерахували до бюджету понад 44 мільйона гривень рентної плати за користування надрами
23 Липня, 2024 р., 16:32
За січень - червень 2024 року за користування надрами платники податків області сплатили до бюджетів всіх рівнів 44,2 млн рентної плати, що на 7,5 млн грн, або на 20 відсотків перевищує надходження відповідного періоду минулого року. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області.
Право на податкову знижку: чи може громадянин подати нову податкову декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки, якщо виявлені документально підтверджені суми, що не були враховані у поданій Декларації?
23 Липня, 2024 р., 16:32
Відповідно до п.п. 166.1.1 п. 166.1 ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку на доходи фізичних осіб має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 ПКУ).
Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п. 166.4.3 п. 166.4 ст. 166 ПКУ).
Отже, якщо платником податку – фізичною особою виявлені документально підтверджені суми, що не були враховані у поданій податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), для реалізації права на податкову знижку, то він може подати Декларацію з типом «Нова звітна» до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року, оскільки право на податкову знижку надається лише за наслідками звітного податкового року.