Книжкова виставка « Хай свічки полум’я,про ті часи голодні,не згасне в памя’ті народній»

Дата: 24.11.2017 14:21

Фото без описуКнижкова  виставка « Хай свічки полум’я,про ті часи голодні,не згасне в памя’ті  народній»

Багато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, ніж голод 30-х років, історія України  не знала. Мабуть, цілий світ не знав таких жахливих трагедій , як голодомор 1932- 1933 років в Україні.

«Літа 7441 від Створення світу(літо 1933 року від Різдва Христового) був в Україні великий голод. Не було тоді ні війни, ні суші, ні потопу, ані моравиці. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав скільки невинного люду зійшло в могилу – старих , молодих, дітей, і ще не народжених у лонах матерів.»

Голод - це не тільки смерть,а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій. Пекло створене Україні на початку 30-х  років XX ст., не можна ні з чим порівняти ні у вітчизняній, ні у світовій історії. Більшовицький режим вирішив голодом поставити український народ на коліна, змусити його будувати «комунізм» на кістках мільйонів. Розпочалась тотальна війна: людей не рубали , не стріляли – у них просто забирали всю їжу,оточили військами і спокійно дивились , як вони повільно,у нестерпних муках, помирають від голоду.

Цим трагічним подіям присвячено книжкову виставку « Хай свічки полум’я, про ті часи голодні, не згасне в памя’ті  народній» яку розгорнуто в публічно - шкільній бібліотеці с. Крупець. Користувачі бібліотеки, та всі бажаючі мають можливість ознайомитися з виставкою літератури  про події тих трагічних років. Виставка діє з 22 листопада по 27 листопада 2017року.

Бібліотекар ПШБ с. Крупець                                                                                О.Бугайкіна