І Н Ф О Р М А Ц І Я

про звернення громадян до виконкому

Крупецької сільської ради  за І квартал 2018 року

Організація роботи із зверненнями громадян у виконкомі Крупецької об’єднаної територіальної громади здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348.

Керівництво виконкому Крупецької сільської ради  постійно вживає заходи, спрямовані на забезпечення кваліфікованого, об’єктивного та своєчасного розгляду звернень громадян, створення умов для реалізації громадянами свого конституційного права на звернення, ведення систематичного аналізу та узагальнення звернень для виявлення причин, що породжують їх, та підвищення рівня правової освіти населення громади.

Виконуючи вимоги розпоряджень голови районної державної адміністрації з питань звернень громадян виконкомом сільської ради щоквартально розглядаються підсумки роботи із зверненнями громадян за відповідний період роботи. Так, в І кварталі 2018 року прийнято рішення виконкому № 10 від 30.01.2018 «Про  роботу із  зверненнями  громадян, що надійшли до виконавчого  комітету  Крупецької сільської ради об’єднаної територіальної громади у 2017 році. Звіт в.о. старости сіл Боратин, Довгалівка, Гоноратка І.Шанковського стосовно ведення документів по зверненнях громадян». Також звіт про проведену роботу зі зверненнями громадян за 2017 рік слухався на засіданні сесії сільської ради 16 лютого 2018 року, рішення № 564.

В сільській раді налагоджена система проведення особистих та виїзних прийомів громадян. Рішенням виконавчого комітету № 137 від 27.10.2017 року затверджено графіки прийому громадян посадовими особами місцевого самоврядування, які розміщено на офіційному сайті Крупецької об’єднаної територіальної громади, інформаційних стендах в приміщенні сільської ради та в адмінбудинках колишніх сільських рад, що увійшли до складу Крупецької ОТГ. Протягом І кварталу було проведено 9 виїзних прийомів громадян у підвідомчих селах Крупецької сільської ради ОТГ, на яких громадяни мали можливість вирішувати проблемні питання.

За I квартал 2018 року до виконкому Крупецької сільської  ради надійшло 139 звернень, що на 16 звернення менше, ніж за І квартал 2017 року (155 звернень). З них: 44 на особистому прийомі, 95 – письмових звернень (за І квартал 2017 року на особистому прийомі – 79 звернень, письмових звернень 76). Звернень, які були позитивно вирішені – 52, відмовлено у задоволенні – 0, 44-м  заявникам надані обґрунтовані відповіді з роз’ясненнями щодо шляхів їх вирішення, 43 звернення на даний час чекають остаточної відповіді.

У зверненнях були порушені такі питання: аграрної політики і земельних відносин - 46, соціального захисту – 58, комунального господарства та житлової політики – 4, забезпечення дотримання законності та охорони правопрядку – 4, сім’ї, дітей та молоді – 3 та інші.

Серед усіх звернень було 1 колективне звернення (за аналогічний період 2017 року –  6 колективних звернень), повторних звернень, як і в І кварталі 2017 року, не було.

97 звернень надійшло  від найменш соціально захищених категорій громадян,  які потребують соціального захисту, підтримки та особливої уваги з боку органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо задоволення їхніх повсякденних запитів та життєвих потреб:

• від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій –  29;
  • від інвалідів І, ІІ, ІІІ групи - 13;
  • від ветеранів праці - 5;
  • пенсіонерів - 41;
  • від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 8;
  • від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи – 1.

Слухання звітів керівників підвідомчих установ та організацій з питань звернень громадян у першому кварталі 2018 року не проводилося.

Усі звернення, які надійшли до виконкому Крупецької сільської ради у звітному періоді, розглянуті в межах чинного законодавства та про результати їх розгляду повідомлено заявників. Опрацювання та розгляд звернень здійснювались своєчасно, без порушень. Аналіз звернень свідчить про результативність вжитих заходів, спрямованих на забезпечення задоволення законних прав та інтересів громадян.

Керівництво виконкому постійно наголошує на покращенні грунтовного розгляду питань, які порушують громадяни, та усунення причин, що можуть породжувати скарги.

Стан роботи із зверненнями громадян в сільській раді перебуває на постійному контролі в сільського голови.

Заступник начальника загального відділу                                Ю. Гуменюк