Податкова інформує
Відповідальність суб’єктів господарювання за нестворення (несвоєчасне створення) фіскальних звітних чеків
04 Грудня, 2023 р., 14:28
ГУ ДПС у Рівненській області інформує, що пунктом 9 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) або ПРРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.
Відповідно до п. 6 глави 4 розд. II Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547), суб’єкт господарювання має забезпечити збереження щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в паперовій та/або електронній формі протягом строку, визначеного п. 44.3 ст. 44 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Збереження суб’єктом господарювання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в паперовій та/або електронній формі здійснюється у будь-який зручний та не заборонений чинним законодавством спосіб.
При цьому спосіб збереження суб’єктом господарювання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в паперовій та/або електронній формі має забезпечити (у тому числі під час проведення перевірки) можливість візуального перегляду такого Z-звіту для підтвердження факту оприбуткування готівки та повноти обліку здійснених розрахункових операцій.
Дані наданих для перегляду Z-звітів в паперовій та/або електронній формі мають співпадати з даними електронних копій таких Z-звітів, що містяться у фіскальній пам’яті РРО та/або на фіскальному сервері контролюючого органу.
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, крім суб’єктів господарювання, які відповідно до рішень, затверджених власними розпорядчими документами, про те, що у випадку виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії, зобов’язані зареєструвати книгу обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) (п. 1 глави 1 розд. II Порядку № 547).
За порушення встановленого Законом № 265 порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, нестворення (несвоєчасне створення) щоденних Z-звітів у паперовій та/або електронній формі РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) або ПРРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій – до платників податку застосовується штраф відповідно до ст. 155 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х (далі – КУпАП):
на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
на посадових осіб від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою ст. 155 прим. 1 КУпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу:
на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
на посадових осіб від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Увага! Конкурс!
04 Грудня, 2023 р., 14:28
20 грудня 2023 року о 10 годині в приміщенні Головного управління ДПС у Рівненській області за адресою м. Рівне, вул. Відінська, 12 буде проведено конкурс серед підприємств, щодо включення до Єдиного реєстру суб’єктів господарювання, які можуть зберігати та здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави.
Для участі в конкурсі СГД-претендентам до 13 грудня 2023 року необхідно подати до Головного управління ДПС у Рівненській області за адресою м. Рівне, вул. Відінська, 8 (каб. 412) документи, визначені умовами конкурсу для вивчення та надання пропозицій на розгляд комісії Головного управління ДПС у області (телефон для довідок (0362) 642-100).
Умови проведення конкурсу
До Єдиного реєстру суб’єктів господарювання, які можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави включаються суб’єкти господарювання незалежно від форми власності, що є юридичними особами та платниками податку на додану вартість і здійснюють реалізацію майна шляхом проведення біржових торгів (аукціонів) або через роздрібну торговельну мережу.
Для участі в конкурсі суб’єкти господарювання подають такі документи:
1. Заяву про включення до Єдиного реєстру із зазначенням вартості власного капіталу, кількості працівників, наявності офіційної сторінки або електронної адреси в мережі Інтернет;
2. Копію установчого документа, засвідчену суб’єктом господарювання;
3. Копії ліценцій на право здійснення окремих видів господарської діяльності ( за наявності);
4.Довідку про власні складські приміщення або копію договору оренди складських приміщень у тому регіоні де подається заява;
5.Копії документів, які підтверджують можливість проведення біржових торгів (свідоцтво про реєстрацію (акредитацію) члена біржі, власника біржового місця, брокерської контори);
6. Баланс або фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва та звіт про фінансові результати за останній звітний період, що передує даті подачі документів.
7. Довідка про відсутність заборгованості.
Критерії, які враховуються комісією при винесенні рішення про включення суб’єктів господарювання до Єдиного реєстру:
- досвід роботи не менше одного року у сфері продажу;
- членство на біржі (наявність біржового місця, брокерської контори на біржі), згідно Порядку проведення цільових аукціонів з продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.05.2017р. №518 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 червня 2017р. за №748/30616 має право організації і проведення біржових торгів та цільових аукціонів з реалізації майна платників податків, що перебуває у податковій заставі. Цей критерій не є обов’язковим для лісогосподарських та рибогосподарських підприємств у випадку реалізації виключно профільної продукції, а також підприємств роздрібної торгівлі;
- наявність чистого прибутку у звіті про фінансові результати;
- відсутність заборгованості за платежами перед бюджетами;
- наявність у штатному розписі суб’єкта господарювання не менше чотирьох працівників;
- відсутність порушень договірних зобов’язань щодо реалізації безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави, суб’єктами господарювання, які раніше перебували у Єдиному реєстрі;
- наявність власних (орендованих) складських приміщень;
- наявність у суб’єкта господарювання офіційної сторінки або електронної адреси в мережі Інтернет (за можливості).
Шановні суб’єкти господарської діяльності, не пропустіть можливості розширити коло своєї господарської діяльності з метою отримання додаткових прибутків!
Запрошуємо взяти участь у конкурсі!
Платники податків Рівненщини продовжують сумлінно підтримувати державу сплаченими податками
04 Грудня, 2023 р., 14:27
Завдяки активній громадянській позиції та патріотизму платників податків Рівненщини бюджет країни стабільно отримує такі необхідні кошти для Збройних Сил України та соціальних виплат нашим громадянам.
Так, до зведеного бюджету у січні – листопаді поточного року платники краю сплатили 15,9 млрд гривень. За словами в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Андрія Троцка, така сума перевищила надходження січня-листопада 2022 року на 2,9 млрд гривень.
Зокрема, до державного бюджету надійшло 6,6 млрд грн, до місцевих бюджетів – 9,3 млрд гривень.
Крім того бюджет країни отримав майже 10 млрд грн єдиного внеску, що більше як за відповідний період минулого року на 1,5 млрд гривень.
Аналізуючи надходження до зведеного бюджету у розрізі платежів, найбільшу частку займають: ПДФО, військовий збір, рентні платежі, ПДВ, податок на прибуток та єдиний.
Дякуємо платникам за фінансову підтримку держави!
Запитували-відповідаємо: які товари відносяться до технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту в цілях застосування РРО?
30 Листопада, 2023 р., 16:33
Згідно зі статтею 2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту» для цілей Закону № 265 вживається у значенні, наведеному в Законі України від 12 травня 1991 року № 1023-XII «Про захист прав споживачів».
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 231 затверджено перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних РРО.
Таким чином, до технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні відносяться товари, які зазначені в Переліку № 231.
Про мінімальний страховий внесок
30 Листопада, 2023 р., 16:33
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують суб’єктам господарювання, що у разі якщо база нарахування єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід (далі – МЗП), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру МЗП і ставки ЄСВ — 22 % . Це й буде мінімальним страховим внеском (у 2023 році - 1474 грн (6700 грн х 22 %)).
Зазначене правило не застосовують для нарахування зарплати фізособам із джерел не за основним місцем роботи. У такому разі ЄСВ визначається з фактичної бази нарахування ЄСВ.
До того ж, для нарахування ЄСВ на зарплату працівників, які є особами з інвалідністю, роботодавці застосовують ставку 8,41% до фактичної суми нарахованої зарплати.
Крім того, в розмірі не менше мінімального страхового внеску зобов'язані сплачувати ЄСВ підприємці (незалежно від обраної ними системи оподаткування) та фізособи, які ведуть незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах. Внесок сплачується щокварталу. Тож не пізніше 20-го календарного дня після закінчення кварталу у 2023 році до бюджету має сплачуватися ЄСВ у розмірі не менш як 4422 грн. Звільняються від сплати ЄСВ за себе пенсіонери за віком, особи з інвалідністю та особи, які отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
На Рівненщині забезпечено погашення податкового боргу на 108 млн грн
30 Листопада, 2023 р., 16:32
Cтаном на 01.11.2023 року до зведеного бюджету не надійшло 797,4 млн гривень через несплату узгоджених платниками Рівненщини зобов’язань перед бюджетами. Це, безумовно, впливає на стабільність фінансової системи держави, а також на подальше фінансування програм соціально-економічного розвитку, що вкрай важливо в умовах сьогодення.
При цьому кількість боржників юридичних осіб значно менше кількості фізичних осіб, хоча сума їх боргу, навпаки, значно вища.
Не всі платники податків усвідомлюють або хоча б знають про наслідки такої заборгованості. Податковою службою області відносно боржників вживаються відповідні заходи, серед яких надсилання податкових вимог, опис майна у податкову заставу, реєстрація такої застави в державних реєстрах тощо.
Зокрема, з метою забезпечення скорочення податкового боргу податковими органами області у січні-жовтні поточного року вжито ряд заходів, а саме:
- описано майна в податкову заставу на суму 102,3 млн гривень;
- направлено 168 позови до суду щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок готівкових (безготівкових коштів) юридичних осіб на суму 106,1 млн грн, стягнуто коштів в погашення податкового боргу з банківських рахунків 10,9 млн гривень;
- направлено 15 позовів до суду щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок заставленого майна боржника на суму 7,9 млн грн, надходження від реалізації заставленого майна становили 0,2 млн гривень;
- направлено 8 позовів до суду про звернення стягнення податкового боргу на кошти державного органу чи органу місцевого самоврядування, в управлінні якого перебуває таке державне (комунальне) підприємство або його майно (відповідно до ст. 96 Податкового кодексу) на суму 1,6 млн гривень та забезпечено погашення боргу без звернення до суду у сумі 0,9 млн грн;
- направлено 673 позови до суду щодо звернення стягнення на активи боржників через ДВС на суму 30,8 млн грн, стягнуто податкового боргу за виконавчими документами в сумі 2,3 млн гривень.
В результаті цих та інших заходів протягом січня-жовтня поточного року погашення податкового боргу живими коштами становить 108,0 млн грн (стягнення грошових коштів інкасовими дорученнями, сплата розстрочених податків та самостійне погашення боргу, інше).
Звертаємо увагу, що накопичення боргу впливає як на стабільність фінансової системи держави, а також на подальше фінансування програм соціально-економічного розвитку, що вкрай важливо в умовах сьогодення, так і на імідж самого платника. Тож метою податківців є не просто стягнути наявний податковий борг, а, насамперед, упередити його появу шляхом стимулювання платників податків до самостійної сплати зобов’язань.
До уваги платників податків! З 01 грудня 2023 - нові правила заповнення платіжних інструкцій для сплати податків, зборів та єдиного внеску
29 Листопада, 2023 р., 13:11
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що починаючи з 01.12.2023 при здійсненні сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування заповнення поля платіжної інструкції «Призначення платежу» здійснюється по-новому - виключно у структурованій формі.
Акцентуємо увагу на заповненні реквізиту «ФАКТИЧНИЙ ПЛАТНИК» під час сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, а саме:
під час сплати фізичною особою через касу та/або термінали самообслуговування в обов’язковому порядку вказується інформація про платника, що сплачує податки;
під час сплати юридичною особою за свої відокремлені підрозділи, представництва повинні зазначити інформацію про підрозділи та представництва як платників податків.
Звертаємо увагу, що Національним банком України повідомлено, що дата впровадження (01 грудня 2023 року) виключно структурованої форми призначення платіжної інструкції під час сплати податків і зборів є кінцевою та такою, що змінюватись не буде.
Спрощена форма фіскального чека
29 Листопада, 2023 р., 13:11
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що з 01.08.2023 Законом України від 30.06.2023 № 3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» були внесені зміни в пункт 2 статті 3 Закону від 06.07.1995 № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами (далі – Закон № 265) щодо спрощення фіскального чеку. Зазначений пункт було доповнено абзацом другим, відповідно до якого фізичні особи – підприємці, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, при продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або наданні послуг мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги.
Завдяки зазначеним змінам чітко визначені категорії продавців при продажу товару або наданні послуг мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги.
Детальніше про спрощений фіскальний чек – на вебпорталі ДПС України за посиланням – https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/702194.html
На Рівненщині фізособами вже сплачено до бюджету більше 10 млн грн мінімального податкового зобов’язання
29 Листопада, 2023 р., 13:11
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує фізичним особам, що платники податків, у яких у наявності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, мають обов’язок сплачувати податки у вигляді мінімального податкового зобов’язання (Закон України від 30 листопада 2021 року №1914).
У 2023 році мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) вперше сплачується за звітний 2022 рік.
Станом на 1 листопада цього року податківцями області сформовано 40204 податкових повідомлень-рішень. Загальна сума податкових зобов’язань, визначених в повідомленнях-рішеннях, складає майже 61 млн гривень. Загальна сума вже сплаченого фізичними особами МПЗ – 10,3 млн гривень.
Призначення платежу при сплаті податкового боргу
29 Листопада, 2023 р., 11:12
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що Міністерством фінансів України наказом від 22 березня 2023 року №148 (далі – наказ №148) затвердив новий Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення.