Податкова інформує
Платниками Дубенського району сплачено майже 31,4 млн грн податку на майно
17 Червня, 2022 р., 17:35
Згідно норм Податкового кодексу України, до складу майнових податків входять:
Популярний сервіс - Електронний кабінет
17 Червня, 2022 р., 17:33
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що найбільш популярним сервісом ДПС у платників податків є Електронний кабінет, який є захищеним, персоналізованим та надійним для користувача.
Закон № 2260. Знято мораторій на окремі види податкових перевірок
17 Червня, 2022 р., 17:32
Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що Законом України від 12 травня 2022 року № 2260 – ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового контролю та адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» , внесені відповідні зміни до пп. 69.2 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ - знято мораторій на окремі види податкових перевірок, а саме:
Платники Радивилівської, Козинської та Крупецької громад сплатили 64,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб
17 Червня, 2022 р., 17:29
Одним із основних джерел наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб. Сплачуючи його, наші краяни дбають про добробут територіальних громад.
Місцеві бюджети Радивилівської, Козинської та Крупецької громад отримали від малого бізнесу майже 12 млн гривень єдиного податку
17 Червня, 2022 р., 17:27
За підсумками п’яти місяців 2022 року до місцевих бюджетів Радивилівської, Козинської та Крупецької громад від підприємців та підприємств, які працюють за спрощеною системою оподаткування, надійшло 11,7 млн гривень єдиного податку. В порівнянні з минулорічними показниками загальна сума єдиного податку зросла на 1,7 млн гривень, або 17,6 відсотків.
Граничний терміни подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування - 15 червня
14 Червня, 2022 р., 12:30
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що 15 червня 2022 року є граничним терміном подання заяви:
про перехід на спрощену систему оподаткування платником інших податків і зборів;
про перехід на іншу групу платника єдиного податку.
Відповідно до пп. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання відповідної заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
Перехід на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання може здійснити один раз протягом календарного року.
Водночас, згідно пп. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 ПКУ за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.
Форми заяв про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунку доходу за попередній календарний рік затверджені наказом Міністерства фінансів України від 16 липня 2019 року № 308.
На Рівненщині триває кампанія декларування доходів громадян
14 Червня, 2022 р., 12:30
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують жителям Рівненщини, що триває кампанія декларування доходів громадян, в рамках якої громадяни, які внаслідок запровадження воєнного стану в України не мали змоги подати декларацію про майновий стан і доходи вчасно, до 1 травня, можуть прозвітувати про отримані доходи упродовж 6 місяців після завершення стану війни.
Нагадаємо, що декларуванню підлягають доходи, отримані від осіб, що не є податковими агентами (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів належать доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам, успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини або договору дарування за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, надавали репетиторські послуги та ряд інших.
Також необхідно задекларувати доходи, отримані від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. Це, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також дохід від операцій з цінними паперами, а також необхідно задекларувати іноземні доходи тощо.
Звертаємо увагу, що громадяни, які мають право на податкову знижку за результатами 2021 року, можуть подати декларацію до 31 грудня 2022 року включно.
До місцевих бюджетів Рівненщини надійшло понад 184 млн грн земельного податку та орендної плати
14 Червня, 2022 р., 12:28
Упродовж п’яти місяців 2022 року до місцевих бюджетів Рівненської області надійшло 184,5 млн грн земельного податку та орендної плати.
Зокрема, юридичні особи спрямували до місцевих бюджетів Рівненщини 171,1 млн грн, а фізичні особи –13,4 млн грн плати за землю.
Оскільки земельний податок належить до бюджетоутворюючих платежів, у податковій службі Рівненщини звертаються з проханням до власників землі сплатити заборговану за минулі роки плату за землю.
Також, задля уникнення накопичення податкових боргів, податківці рекомендують власникам майна провести звірку щодо заборгованості зі сплати майнових податків.
Зокрема, інформацію щодо нарахованих податкових зобов’язань можна отримати у Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях області.
Для спілкування з фахівцем Центру обслуговування платників та для якісної звірки власникам майна варто при собі мати документи, що посвідчують особу та правовстановлюючі документи на належне майно.
В умовах воєнного стану внесок кожного платника податків – надзвичайно важливий для бюджетної стабільності громад. Саме органи місцевого самоврядування виконують низку важливих завдань, зокрема в частині забезпечення діяльності інфраструктури. Тому у податковій службі просять громадян - власників майна своєчасно сплачувати належні податки.
Порядок отримання ліцензії на право виробництва, оптової та роздрібної торгівлі пальним, а також на зберігання пального в період воєнного час
13 Червня, 2022 р., 12:26
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі пальним, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом пального на території України визначено Законом України від 19 грудня 1995 року №481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон №481).
Порядок видачі (переоформлення) ліцензій, зокрема, на право виробництва пального, оптової/роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального встановлено ст.ст. 3 та 15 Закону №481, які на сьогодні не містять норми щодо процедури видачі (переоформлення) ліцензій в умовах воєнного стану.
При цьому, постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №165 «Про зупинення строків надання адміністративних послуг та видачі документів дозвільного характеру» (із зміною, внесеною постановою Кабінету Міністрів України від 09 березня 2022 року №233), зупинено строки надання адміністративних послуг суб’єктами їх надання та строки видачі дозвільними органами документів дозвільного характеру на час воєнного стану в Україні.
Зупинені строки будуть поновлені у місячний строк після припинення чи скасування воєнного стану на відповідній території України.
Разом з цим, згідно з позицією Держаної регуляторної служби України як спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності, у разі можливості видача документів дозвільного характеру та ліцензій може здійснюватися у строки, встановлені законом (http://www.drs.gov.ua/permit_system/pozytsiya-drs-shhodo-okremyh-pytan-litsenzuvannya-ta-vydachi-dokumentiv-dozvilnogo-harakteru-u-sferi-gospodarskoyi-diyalnosti-v-umovah-voyennogo-stanu/).
Також слід зазначити, що наказом ДПС від 24.02.2022 №243-о «Про встановлення простою у роботі Державної податкової служби України та її територіальних органів» встановлено простій у роботі ДПС та її територіальних органів з метою збереження життя і здоров’я працівників, при цьому, наказами ДПС (№ 168 від 10.03.2022, №189 від 14.04.2022) припинено простій в роботі територіальних органів ДПС з метою реалізації державної податкової політики, контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків, зборів, платежів, здійснення повноважень, передбачених законом в умовах дії правового режиму воєнного стану. Також передбачено можливість запроваджувати простій у роботі для забезпечення належної організації роботи, здійснення функціональних повноважень з урахуванням першочергового гарантування безпечних умов роботи, збереження життя і здоров’я підпорядкованих працівників із дотриманням вимог Кодексу законів про працю України.
Враховуючи вищевикладене, суб’єкти господарювання мають право звернутися до ДПС з метою отримання (переоформлення) ліцензії на право виробництва пального та до її територіальних органів щодо отримання (переоформлення) ліцензій на право оптової/роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального, однак строки надання адміністративної послуги залежать від безпекової ситуації у відповідному регіоні в умовах дії правового режиму воєнного стану.
спорті, податкова адреса, назва та адреса місця продажу (господарського об’єкта) або місця зберігання, в межах якого ведеться облік. Для паперової форми обліку зазначені дані мають міститися на титульному аркуші (п. 2 розд. II Порядку №496).
Податкова амністія: порядок розрахунку бази нарахування збору з одноразового добровільного декларування щодо валютних цінностей
13 Червня, 2022 р., 12:25
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що для валютних цінностей базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є грошова вартість відповідного об’єкта декларування або номінальна вартість грошової вимоги, у тому числі за позиками, наданими третім особам.
При цьому застосовуються наступні правила:
у разі якщо така грошова вартість визначена в іноземній валюті, вартість таких валютних цінностей зазначається у гривні за офіційним курсом національної валюти до відповідного виду валютних цінностей, визначеним Національним банком України станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації;
у разі якщо така грошова вартість визначена у вигляді банківських металів, вартість банківських металів зазначається, виходячи з маси та облікової ціни банківських металів, розрахованої НБУ станом на дату подання декларантом одноразової (спеціальної) добровільної декларації;
Декларант зобов’язаний документально підтвердити грошову вартість таких об’єктів для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування шляхом додання до одноразової (спеціальної) добровільної декларації засвідчених належним чином копій документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.