Підтримка держави у вигляді сплачених податків та єдиного соціального внеску є життєво необхідною
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу платників податків, що попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та інші соціальні виплати. Одним із джерел формування коштів Пенсійного фонду України є надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) .
Нагадаємо, що ЄСВ поєднує в собі обов’язкові внески на пенсійне страхування, страхування на випадок безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
Платники єдиного внеску зобов’язані сплачувати ЄСВ у розмірі 22 % від бази нарахування (заробітної плати, винагороди за виконання робіт або надання послуг).
Від сплати єдиного соціального внеску та набутого страхового стажу залежить право працівника на соціальний захист: на призначення пенсії; оплату лікарняних; допомогу на випадок безробіття; допомогу на випадок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
Законодавством встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого сплачено єдиний соціальний внесок. До страхового стажу зараховують лише ті періоди, за які сплачені внески.
На жаль, сьогодні відносини між найманими працівниками та роботодавцями не завжди відповідають нормам законодавства. Окремі працедавці, маючи бажання заробити, свідомо розраховуються з працівниками «у конвертах». Але якщо людина працює неофіційно, то вона втрачає свій фіксований страховий стаж. Такі дії особливо відчутно позначаться на розмірі майбутньої пенсії, який буде мінімальним, оскільки встановлених законом внесків до Пенсійного фонду роботодавець за працівника не сплачують. А той, хто працює легально, але одержує за відомістю мінімальну зарплату, також потерпає від обмеження соціальних виплат.
Тож, звертаємося до всіх фізичних та юридичних осіб, - оформлюйте трудові відносини з найманими працівниками згідно чинного законодавства України та дотримуйтесь норм законодавства про оплату праці. На сьогодні, в умовах війни, підтримка держави у вигляді сплачених податків та єдиного соціального внеску є життєво необхідною, адже вони спрямовуються також і на підтримку та забезпечення Збройних сил України, вирішення соціальних потреб громадян, реалізацію програм соціально-економічного розвитку країни та громад краю.
Довідково: з 01 квітня 2024 року розмір мінімального ЄСВ становить 1760 грн за місяць (22% від мінімальної зарплати 8000 грн, тобто 8000х22%); максимальний ЄСВ — 26400 грн за місяць (22% від 15 мінімальних зарплат, тобто 8000 х 15 х 22%).