Відкриття Центру обслуговування громадян електронною інформацією

Дата: 02.12.2016 17:05

Фото без описуВідкриття Центру обслуговування громадян електронною інформацією

2 грудня у Михайлівській публічно – шкільній бібліотеці відбулося відкриття Центру обслуговування громадян електронною інформацією. Бібліотекар Тетяна Миколаївна повідомила всіх присутніх про те, що в бібліотеці діє центр ЦОГ ЕІ - це інформаційно - консультаційна служба, яка покликана задовольняти потреби громадян у публічній інформації в електронному вигляді. Через мережу Інтернет можна здійснити пошук нормативно - правових актів держави та місцевого рівня. Бажаючі можуть отримати консультації з питань пошуку інформації в Інтернеті, брати участь у законотворчому процесі, брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні, подання заяв, запитів, заповнення декларацій, проходження тестів та інше.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»

від 24 грудня 2015 року, № 911-VIII   окреслено наступне завдання для бібліотек: «побудову нової моделі надання послуг бібліотеками, розширення переліку послуг з організації дозвілля населення з використанням новітніх технологій; створення на базі бібліотек державної та комунальної власності центрів обслуговування громадян, основним завданням яких є задоволення потреб громадян у публічній інформації, забезпечення їх доступу до державних та регіональних електронних інформаційних ресурсів, надання консультативних послуг з питань електронного оформлення звернень до органів державної влади».

Завдання ЦОГ ЕІ

• Забезпечення жителям Михайлівки  доступу до державних та регіональних електронних інформаційних ресурсів;

• Надання консультативних послуг з питань доступу та використання електронних сервісів;

• Допомога у налагодженні комунікації між громадянами та органами влади в режимі он-лайн;

• Формування взаємовигідного співробітництва з органами місцевої влади для поширення і використання інформації, необхідної громадянам;

• Сприяння мешканцям селища в освоєнні застосування ІКТ для використання е-урядування;

• Подолання інформаційної нерівності;

• Проведення інформаційно-просвітницьких кампаній для популяризації нововведених сегментів електронного урядування;

• Розширення асортименту бібліотечних послуг в рамках е-урядування.

Центр обслуговування громадян пропонує:

• доступ до ресурсів органів державної влади та місцевого самоврядування

• до переліку адміністративних послуг регіонального рівня

• отримання послуги електронної доставки документів

• навчання  ком’ютерної грамотності для різної вікової категорії людей

• реєстрацію у пробному тестуванні по ЗНО

• реєстрацію дитини в дошкільний заклад

• спілкування з рідними та друзями в режимі он-лайн

• оплату комунальних платежів в електронному форматі

• замовлення квитків на транспорт

• здійснення покупки он-лайн

• обрати навчальний заклад, скласти резюме та розмістити його на сайтах із працевлаштування

• знайти лікаря чи організувати візит до медичного закладу

• розвивати власні хобі, переглянути цікаві веб-ресурси

• віртуально відвідати об’єкти зеленого туризму

• бути в курсі новин краю, країни та світу тощо.

Користувачі Центру обслуговування громадян можуть:

• самостійно здійснювати пошук офіційної інформації в мережі Інтернет

• отримати допомогу бібліотекаря у пошуку правової інформації

• роздрукувати необхідні матеріали та документи

Всі ці послуги  будуть надаватися на безкоштовній основі окрім додаткових послуг, які визначені б-кою відповідно до нормативної бази:

• електронна доставка документів

• ксерокопіювання

• сканування

• вивід результатів пошуку інформації на паперові та електронні носії, тобто ті, які потребують витратних матеріалів.

А тому розвиток та впровадження електронних послуг у бібліотеках на сьогодні є невід’ємною частиною співпраці влади, бібліотеки та громади. Послугами  Центру має право користуватися кожен громадянин, який є користувачем бібліотеки.

З метою кращого інформування громадян в бібліотеці створено закладки:

• «Ваш банк у комп'ютері»,

• « Інтернет платежі»,

• « Знайди роботу через Інтернет»,

• «Зареєструйтесь на ЗНО саме у нас»,

• « За Інтернет покупками до бібліотеки» та ін..

Запрошуємо всіх до бібліотеки!