Крупецька територіальна громада закликає жителів громади не спалювати сухі рослинні залишки

Дата: 16.08.2023 17:12

Згідно з чинним законодавством України, спалювати сухі рослинні залишки на власних присадибних ділянках та земельних ділянках сільськогосподарського призначення ЗАБОРОНЕНО.

За шкоду, завдану довкіллю та здоров’ю людей, порушник може нести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ, ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Випалювання стерні, сухої трави, поживних залишків соломи на полях може призвести до пожеж на сусідніх полях, на територіях приватних домоволодінь, лісопосадках, відключень повітряних ліній електропередачі надвисокої напруги. Дим, який виникає внаслідок горіння та тління, потрапляє до населених пунктів, що викликає масове незадоволення громадян, алергічні захворювання, завдається шкода навколишньому середовищу.

Сурове дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю - обов’язок кожного громадянина.

Також нагадуємо, що випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, трави або її залишків, опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах, є адміністративним правопорушенням,за яке передбачено ст.71-1 КУПАП накладення штрафу на громадян.

Тож, закликаємо громадян бути свідомими, дбайливо ставитися до довкілля та дотримуватися Законів України.