Як відрізнити шахрайство від благодійності: поради поліцейських Рівненщини

Дата: 27.06.2023 17:20

Кількість випадків шахрайств, пов’язаних із зловживанням благодійною та волонтерською діяльністю значно збільшилось.
Аферисти обіцяють «фінансову допомогу» - наприклад, нібито від ООН, створюють у соціальних мережах оголошення та просять перейти за посиланням, яке веде на фішингову сторінку. На фейковому сайті просять ввести персональні та дані банківських карток, аби «отримати» виплату. Таким чином зловмисники отримують доступ до банківських рахунків.
Крім того, під виглядом збору коштів на благодійність шахраї створюють сайти, сторінки в соціальних мережах, телеграм-каналах. Копіюють інформацію із інших джерел або збирають кошти на термінове лікування, допомогу військовим. Отримавши перекази — привласнюють кошти громадян.
Поліцейські наголошують: не вказуйте персональні дані на неперевірених сайтах, не повідомляйте термін дії банківської картки та CVV-код.
Для оплати використовуйте виключно офіційні платформи.