Рівнянка заповнила заявку на допомогу та потрапила на гачок аферистів

Дата: 22.06.2023 16:08

• Повідомлення про можливість отримання виплат від однієї з міжнародних організацій 32-річній рівнянці надійшло у месенджері однієї із соціальних мереж.
  • Жінка перейшла за посиланням, авторизувалась через мобільний додаток однієї з банківських установ, ввела конфіденційні дані своєї банківської картки, зокрема CVV-код.
  • Згодом їй на мобільний телефон прийшов код-підтвердження, який вона додала в діалогове вікно сайту.
  • Виявилося, що за отриманим посиланням вона перейшла на фішинговий сайт організації. Відтак, із картки потерпілої «зникли» грошові кошти в сумі 15000 гривень.
Правоохоронці наголошують: для отримання міжнародної допомоги потрібно користуватися офіційними джерелами, зокрема сайтом Мінсоцполітики.
На офіційних сайтах громадяни вносять лише особисті дані та номер банківського рахунку, а от шахраям потрібні номер картки, і CVV-код, і PIN -код, і код підтвердження на здійснення операції із смс.