Про дотримання вимог Правил охорони електричних мереж

Дата: 07.06.2023 12:33

З метою забезпечення надійного енергопостачання на території громади виконавчий комітет сільської ради звертається до землевласників та землекористувачів про недопущення пошкодження та розкрадання конструкцій металевих опор ПЛ, про заборону спалювання сухої трави, стерні чи порослі, виконання робіт з використанням габаритної сільськогосподарської, землерийної, вантажопідйомної техніки в охоронних зонах ЛЕП, в тому числі безпосередньо під дротами ліній електропередачі.

Нагадуємо, що в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі з метою їх захисту населення від нещасних випадків необхідно дотримуватися вимог Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою КМУ від 27 грудня 2022року №1455.

Забороняється виконувати буд-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їхні пошкодження або нещасні випадки:

• будувати житлові, громадські та дачні будинки, влаштовувати будь-які звалища;
  • складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;
  • розпалювати вогнища (спалювати солому, стерню, хмиз та інші матеріали);
  • розташовувати автозаправні станції або інші сховища пально-мастилних матеріалів;
  • накидати на струмопровідні частини об’єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, демонтувати їх елементи;
  • саджати дерева та інші багаторічні насадження, крім випадків створення плантацій новорічних ялинок;
  • влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов’язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;
  • запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;
  • здійснювати зупинки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330кВ і вище;
  • виконувати роботи із застосуванням ударних механізмів, скидати вантажі масою понад 5 тон, скидати і зливати їдкі і ті, що спричиняють корозію, речовини, паливо-мастильні матеріали ( в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі).

У відповідності до ст.32 Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів» власникам і користувачам земельних ділянок, фізичним та юридичним особам у межах спеціальних зон об’єктів енергетики без письмової згоди енергопідприємства, у віданні якого перебуває ця мережа, а також без присутності його представника забороняється виконувати земляні, будівельні та інші роботи, що можут призвести до порушення функціонування об’єктів електричних мереж.

Тому, з метою недопущення нещасних випадків з населенням та запобіганню відключення ліній електропередач звертаємось до жителів, керівників сільськогосподарських підприємств  землекористувачів дотримуватись «Правил охорони електричних мереж» і не допускати вищезгаданих порушень.