Пакети «маєчки» остаточно під забороною

Дата: 01.03.2023 14:54

1 січня 2023 року у повному обсязі набрав чинності закон України, що забороняє розповсюджувати поліетиленові пакети товщиною до 50 мкм – це тонкі й надтонкі поліетиленові пакети. Тепер вони заборонені навіть як первинне паковання для сипучих продуктів, мʼяса та риби.
У грудні 2021 року тонкі пластикові пакети для клієнтів супермаркетів стали платними. Тепер їх мають замінити біорозкладні пакети, що відповідають європейським стандартам та мають спеціальне маркування. Їх дозволено викидати із органічними відходами у спеціальні контейнери для органіки
Штраф за порушення законодавства становить від 8,5 тисяч гривень. Якщо розповсюджувач порушує закон повторно, то штраф становитиме вже від 17 тисяч гривень. Контролювати виконання закону має Держпродспоживслужба.