Внесок малого бізнесу до місцевих бюджетів Радивилівщини склав 25,4 млн гривень єдиного податку

Дата: 16.01.2023 15:32

Протягом 2022 року суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів громад Радивилівщини 25,4 млн грн єдиного податку. Порівняно з 2021 роком місцеві громади регіону додатково отримали майже 232 тис грн єдиного податку.

Юридичні  особи - спрощенці перерахували 2,1 млн грн цього податку, що на 364 тис грн перевищує минулорічні показники.

Частка сплаченого податку фізичними особам – підприємцями у загальній сумі надходжень складає понад 65 відсотків. Впродовж січня – грудня 2022 року вони сплатили 16,9  млн гривень. Цей показник збільшився на 1,3 млн грн порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Сільськогосподарські товаровиробники – платники єдиного податку 4 групи сплатили 6,4 млн гривень.

Єдиний податок – платіж, який спрямовується в повному обсязі до місцевих скарбниць. Відтак територіальні громади можуть його використовувати для розвитку своєї інфраструктури.

Радивилівська ДПІ нагадує, що для підприємців першої або другої груп ставка єдиного податку визначається у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати, затвердженої на 01 січня поточного року. Таким чином, з 1 січня ставки єдиного податку для ФОП в 2023 році складають:

для І групи (10% від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб) – 268,40 грн на місяць;

для ІІ групи (20% від розміру мінімальної зарплати) – 1340 грн на місяць.

Відповідно до п.п. 293.3 ст. 293 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

1) 3 відсотки доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ;

2) 5 відсотків доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Відсоткова ставка єдиного податку для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, встановлюється у  розмірі 2 відсотки доходу, визначеного відповідно до ст. 292 ПКУ.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»