До відома суб’єктів господарювання щодо програми підтримки молочного скотарства і органічного виробництва

Дата: 29.12.2022 15:38

Розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації- начальником Рівненської обласної військової адміністрації  15 грудня 2022 року № 461 «Про  Комплексну програму розвитку  агропромислового комплексу Рівненської  області  на 2023-2025 роки», затверджено Комплексну програму розвитку  агропромислового комплексу Рівненської  області  на 2023-2025 роки.

Напрями спрямування коштів

Фінансове забезпечення Комплексної програми здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету за такими напрямами підтримки:

- Часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, які займаються розведенням великої рогатої худоби, за закуплені ними телиці, нетелі, корови молочного та  молочно-м’ясного напрямку в розмірі до 80% вартості (без податку на додану вартість) але не більше як 50 400 гривень за одну голову.

- Часткова компенсація вартості придбаного нового доїльного, холодильного обладнання та технологічного обладнання для переробки молока суб’єктами господарювання, які займаються розведенням великої рогатої худоби молочних порід.

- Підтримка розвитку органічного виробництва шляхом компенсації понесених витрат суб'єктами господарювання па проведення сертифікації органічного виробництва.

- Розвиток земельних відносин шляхом використання коштів обласного бюджету, що надходять у порядку відшкодування втрат лісогосподарського виробництва, на освоєння земель для лісорозведення, у тому числі на здійснення лісовпорядкування, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на викуп самозаліснених ділянок приватної форми власності з метою ведення лісового господарства, проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки земель. Здійснення заходів з популяризації досягнень у галузі агропромислового комплексу

Отримувачами коштів обласного бюджету на підтримку розвитку молочного скотарства є суб’єкти господарювання - юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичні особи - підприємці, що проводять діяльність у галузі тваринництва:

• стосовно яких не порушено справу про банкрутство та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;

• які не мають простроченої більш як шість місяців заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС;
  • які не віднесені до юридичних осіб, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), відповідними рішеннями Ради національної безпеки  оборони України, введеними в дію Указом Президента України щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України «Про санкції».

Мета та основні завдання Комплексної програми

Метою Комплексної програми є розвиток агропромислового комплексу    області, зокрема галузей молочного скотарства, органічного виробництва та удосконалення земельних відносин.