Особливості ведення інтегрованої картки платника

Дата: 02.12.2022 13:54

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що податковий орган зобов’язаний вести оперативний облік податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування щодо кожного платника. Порядок ведення такого обліку  затверджено наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 5.

Постійними реквізитами інтегрованих карток платника (далі – ІКП), зокрема, є дата відкриття ІКП та дата закриття ІКП. Підрозділ, що здійснює облік платежів, за основним та неосновним місцем обліку закриває ІКП не пізніше наступного робочого дня після формування відомостей в частині тих податків і зборів, щодо яких відсутня заборгованість на відповідній території, та відомостей з відміткою про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

При цьому в інформаційній системі ІКП закриваються із встановленням дати закриття за умов:

погашення сум податкового боргу, недоїмки зі сплати єдиного внеску, штрафних санкцій та пені та/або списання сум податкового боргу, штрафних санкцій та пені;

повернення платнику помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та/або списання до бюджетів за заявою платника;

повернення платнику помилково та/або надміру сплачених коштів єдиного внеску та/або списання до фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування за заявою платника;

відсутності розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань, податкового боргу або іншої заборгованості, контроль за справлянням якої покладено на податкові органи, яка може бути розстрочена (відстрочена) згідно з чинним законодавством, не погашених на дату закриття ІКП;

повноти відображення в ІКП результатів контрольно-перевірочної роботи.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»