Місцеві бюджети Радивилівщини отримали від податку на нерухоме майно майже 2 млн грн

Дата: 30.08.2022 11:39

За підсумками семи місяців 2022 року до місцевих бюджетів Радивилівської, Козинської та Крупецької громад надійшло 1954,8 тис грн. податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки.

Переважну частину надходжень податку на  нерухомість отримано від юридичних осіб, які перерахували 1377,3 тис грн податку на нерухомість.

Фізичні особи – власники нерухомості спрямували до бюджетів територіальних громад 577,5 тис гривень.

Варто нагадати, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та нежитлової нерухомості.

Податок на нерухомість нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. При цьому пільгові розміри площі майна, на які не нараховується податок, складають: для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. метрів, а  для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. метрів. Також, для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в т.ч. їх часток ( у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – 180 кв. метрів.

Податкове зобов’язання з податку сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Звертаємо увагу,  що у 2022 році громадяни платять податок на нерухомість за 2021 рік.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»