Застосування РРО або ПРРО при здійсненні розрахункових операцій

Дата: 25.07.2022 10:00

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що з 1 січня  2022 застосування РРО або ПРРО при здійсненні розрахункових операцій є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку 2 – 4 групи. Реєстратори розрахункових операцій не є обов’язковими для фізичних осіб – підприємців, які перебувають на І групі спрощеної системи оподаткування, або ж якщо вони здійснюють роздрібну торгівлю на території сіл, проте у такому випадку при здійсненні розрахункових операцій слід застосовувати  розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій.

Згідно змін, внесених Законами України від ( 3 березня 2022 року № 2118-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» та від 15 березня 2022 року № 2120- IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» Розділ ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», доповнено пунктом 12, який з урахуванням змін визначає, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону № 265/95-ВР не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.

Отже, законодавством встановлено, що під час дії воєнного стану на територіїУкраїни санкції згідно Закону № 265/95-ВР можуть застосовуватись лише за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів, всі інші санкції за порушення вимог Закону № 265/95-ВР в цей період не застосовуються.

Разом з тим, контролюючі органи в цей період не позбавлені права виявляти й інші порушення вимог Закону, за які порушників можна буде притягнути до відповідальності після припинення або скасування воєнного стану на території України та/або внесення відповідних законодавчих змін до Закону №265/95-ВР.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»