Пошук

Гранти для сільгосптоваровиробників

Дата: 07.07.2022 12:53
Кількість переглядів: 552

01.07.2022 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738 "Деякі питання надання грандів бізнесу" якою затверджені Порядки, зокрема: Порядок надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства; Порядок надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства.

    Отримувачами грантів мають право бути суб’єкти господарювання — юридичні особи (крім юридичних осіб комунальної форми власності та суб’єктів господарювання державного сектору економіки) та фізичні особи — підприємці, які провадять діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур на землях, на які право власності та/або користування підтверджено належними правовстановлюючими документами.

     Заявку на участь підприємці можуть подати через портал Дія або у відділеннях уповноважених системно важливих банків, перелік яких визначає Національний банк України.

    

     Рішення про надання гранту приймається Мінагрополітики за умови наявності правильно оформленої заявки з додатками (типовий проект та бізнес-план).

 

Для створення  або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства

     Гранти надаються для висадки та облаштування нового саду, ягіднику, винограднику площею від 1 до 25 гектарів з кількістю створених нових робочих місць.

      Гранти надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні: не більше 70 відсотків вартості проекту висадки насаджень — за рахунок гранту, але не більше ніж сума на один гектар насаджень: яблуня, груша, лохина та чорниця  - 400 тис. грн.;вишня,слива, обліпиха, смородина -140 тис.грн.; ліщина велика (фундук) та ліщина звичайна, волоський горіх – 250 тис. грн..; малина – 190 тис. грн..; аґрус, порічка – 150 тис.грн.; ожина, суниця садова, виноград – 225 тис. грн, та не менше 30 відсотків — за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних).

      Реалізацію проекту висадки насаджень отримувач повинен здійснювати на землях, на які право власності та/або користування підтверджено належними правовстановлюючими документами на строк не менше семи років.

     За підсумками реалізації проекту висадки насаджень отримувач зобов’язується:

  • створити нові робочі місця для посадки площі (на 25 гектарах) плодово-ягідних насаджень та виноградників: яблуня, груша, вишня, слива, обліпиха - 6/250 постійно працюючих та сезонних працівників; ліщина велика (фундук) та ліщина звичайна, волоський горіх – 5/125 постійно працюючих та сезонних працівників; лохина та чорниця, малина, смородина, аґрус, ожина, порічка – 10/375 постійно працюючих та сезонних працівників; суниця садова – 10/425 постійно працюючих та сезонних працівників, виноград – 10/250 постійно працюючих та сезонних працівників;
  • провадити підприємницьку діяльність після закінчення проекту висадки насаджень протягом не менше п’яти років та здійснювати протягом п’яти років після початку провадження діяльності до державного бюджету платежі у вигляді сплати податків та зборів, зокрема пов’язаних з працевлаштуванням працівників відповідно до проекту висадки насаджень

 

Для створення або розвитку тепличного господарства

      Гранти надаються на будівництво модульної теплиці відповідно до типового проекту орієнтовною площею 2 гектари (не менше 1,6 гектара та не більше 2,4 гектара) з кількістю створених нових робочих місць не менше 40 шляхом будівництва (встановлення) модульної теплиці, придбання засобів виробництва (садивний матеріал, насіння, технологічне обладнання), покриття витрат на їх доставку та введення в експлуатацію.

Реалізацію проекту будівництва модульної теплиці отримувач повинен здійснювати на землях, право власності та/або користування на які підтверджено належними правовстановлюючими документами на строк не менше семи років.

     Гранти надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні:для першої 1 000 заявок не більше 70 відсотків вартості проекту будівництва модульної теплиці — за рахунок грантів, але не більше
7 млн. гривень, не менше 30 відсотків — за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних); для всіх наступних заявок не більше 50 відсотків вартості проекту будівництва модульної теплиці — за рахунок грантів, але не більше 5 млн. гривень, не менше 50 відсотків — за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних).

     Отримувач може отримати грант виключно для будівництва однієї модульної теплиці.

      За підсумками проекту будівництва модульної теплиці отримувач зобов’язується:

  • створити щонайменше 40 нових робочих місць;
  • провадити підприємницьку діяльність після закінчення будівництва протягом не менше трьох років та сплачувати протягом трьох років після початку провадження діяльності до державного бюджету платежі у вигляді сплати податків та зборів, зокрема пов’язаних із працевлаштуванням працівників.

Інформуємо, що Міністерством аграрної політики та продовольства України від 06 липня 2022 року № 428 затверджено типовий проект модульної теплиці

      Нагадуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» затверджено:

     Порядок надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства;

     Порядок надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства.

Гранти надаються за умови співфінансування у співвідношенні 70/30 (держава/підприємець)  для першої тисячі учасників, для всіх наступних заявок – 50/50.

 Гранти надаються за напрямами:

  • на створення або розвиток підприємств садівництва, ягідництва, виноградарства (до 400 тис. грн на 1 гектар залежно від культури насаджень);
  • на створення або розвиток тепличного господарства (до 7 млн. грн);

 

Подати заявку з бізнес-планом або планом посадки можна на порталі ДІЯ.

Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менше 7 років.

 

У разі погодження проекту грантові кошти буде перераховано на окремий рахунок учасника в Ощадбанку. Саме з цього рахунку мають фінансуватись витрати, передбачені проектом.

Обов’язковою умовою програми є створення нових робочих місць і сплата податків, зборів та обов’язкових платежів.

 

      Рішення про надання гранту за напрямами прийматиметься спеціалістами Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Якщо зацікавила пропозиція і бажаєте взяти участь – повідомте нас зручним для Вас способом до 14 липня 2022 року.

Типовий проект модульної конструкції

Телефони для довідок: 068-060-46-35 - Лідія ОНИЩУК

 050-274-50-59 - Тетяна КОВАЛЬЧУК 

Джерело: https://cutt.ly/sLtQIBF

Фото без опису


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь