Репетитор має подавати декларацію про майновий стан і доходи

Дата: 29.06.2022 16:37

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що деклараційна кампанія – 2022 триває. Декларування доходів пов'язано із виконанням фізичними особами платниками податку на доходи фізичних осіб вимог ст. 67 Конституції та норм Податкового кодексу України.

Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою-підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2021 рік таким викладачам-репетиторам слід було подати до 1 травня 2022 року.

У випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок,  щодо дотримання термінів подання звітності, платники податків звільняються від передбаченої Податковим кодексом України (далі – ПКУ) відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Декларацію можна подати особисто, надіслати поштою до податкової інспекції за місцем реєстрації або подати в електронній формі через Електронний кабінет платника.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»