Про збереження ліній електропередач

Дата: 19.04.2022 16:18

З метою забезпечення надійного енергопостачання на території громади виконавчий комітет Крупецької сільської ради звертається до землевласників та землекористувачів про недопущення пошкодження та розкрадання конструкцій металевих опор ПЛ, про заборону спалювання сухої трави, стерні чи порослі, виконання робіт з використанням габаритної сільськогосподарської, землерийної, вантажопідйомної техніки в охоронних зонах ПЛ, в тому числі безпосередньо під дротами ліній електропередачі.

Статтями 77-1 та 99 «Кодексу України про адміністративні правопорушення» передбачено відповідальність землекористувачів за перебування земель в пожежонебезпечному стані та за розпалювання на них неконтрольованого вогню в т.ч. в охоронній зоні ПЛ

Нагадуємо, що в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі з метою їх захисту населення від нещасних випадків категорично забороняється:

• розпалювати вогнища (спалювання соломи, стерні, хмизу та інших матеріалів);
  • влаштовувати звалища;
  • будувати житлові, громадські будівлі, розташовувати АЗС, сховища ПММ;
  • складати дрова, корми, скирдувати солому та зберігати інші матеріали;
  • проводити інші дії, які можуть привести до пошкодження ПЛ.

В межах охоронної зони ЛЕП без письмової згоди енергопідприємства, у віданні якого перебуває ЛЕП, а також без присутності його представника забороняється здійснювати вирубку дерев, проїзд машин і механізмів загальною висотою з вантажем або без нього від землі понад 4,5 м.

Тому з метою недопущення нещасних випадків з населенням та запобіганню відключення ліній електропередач звертаємось до жителів, керівників сільськогосподарських підприємств  землекористувачів дотримуватись «Правил охорони електричних мереж» і не допускати вищезгаданих порушень.