За спалювання опалого листя та іншої природної рослинності передбачена відповідальність

Дата: 14.04.2022 12:50

Виконавчий комітет Крупецької сільської ради попереджає керівників підприємств, навчальних та дошкільних закладів, закладів охорони здоров’я, інших організацій, які розташовані на території громади, а також мешканців приватного житлового сектору про заборону спалювання сухої трави, залишків рослинності, сміття та побутових відходів, розпалювання багаття в паркових зонах та поблизу лісових масивів. Кожен із нас відповідальний за екологію нашої громади. Шкода від спалювання листя й сухої трави величезна та дуже небезпечна. Підпали сухої природної рослинності, стерні, соломи, сміття призводить до знищення біорізноманіття, загибелі людей, до виникнення пожеж в полезахисних лісових смугах, лісах.

Основними причинами виникнення пожежі є необережне поводження з вогнем, випалювання стерні, а також порушення правил експлуатації машин та агрегатів.

За порушення правил пожежної безпеки передбачена адміністративна та кримінальна відповідальності.

Відповідно до статті77 КУпАП – штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах складає:

• для громадян: від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1530 - 4590 грн.);
  • для посадових осіб від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4590 - 15300 грн.).

Відповідно до статті 77-1 КУпАП- штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, складає:

•  для громадян: від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 - 6120 грн.);
  •  для посадових осіб від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15300 - 21420 грн.).

Штраф за вищевказані дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду , складає:

• для громадян: від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6120 - 12240 грн.);
  • для посадових осіб від 1260 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (21420 - 30600 грн.).

Згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо насалених пунктів, вздовж залізниць , а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом караються:

• штрафом від 5400 до 9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (91800- 153000 грн.);
  • або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років;
  • або позбавленням волі на той самий строк.

Тому, Крупецька сільська рада наголошує на бережливому ставленні до навколишнього природного середовища, аби зменшити людський чинник у виникненні пожеж у природних екосистемах.