Право внутрішньо переміщених осіб на безоплатну правову допомогу

Дата: 11.04.2022 16:24

В сучасних реаліях в осіб, які вимушено перемістилися в безпечні місця виникає безліч питань. Але крім питань, які стосуються соціальної сфери, не менш важливими є правові проблеми таких громадян.

Відповідно до Закону України “Про безоплатну правову допомогу” право на безоплатну вторинну правову допомогу мають:

- діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту, - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 Закону;

- внутрішньо переміщені особи - на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону;

- громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб, - на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 Закону, з питань, пов’язаних з отриманням довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, до моменту отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Звернувшись до центрів або бюро правової допомоги внутрішньо переміщені особи можуть отримати:

• консультації та роз'яснення з правових питань, надання правової інформації;
  • складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру;
  • здійснення представництва інтересів особи в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
  • забезпечення захисту особи від обвинувачення;
  • надання особі допомоги в забезпеченні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.

Для отримання детальної інформації або консультації можна звертатися в сектор “Радивилівське бюро правової допомоги” за адресою: м. Радивилів вул. Кременецька, 52; тел. 036-33-4-13-44, 068-37-11-669 або 0-800-213-103 (дзвінки останнього безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів цілодобово).