На Рівненщині відновився освітній процес у дистанційній формі
В Рівненській області розпочалося навчання в дистанційній формі.
«До освітнього процесу на Рівненщині залучили і близько двох сотень школярів з числа внутрішньо переміщених осіб. Графік занять може регулюватися щодня, враховуючи періодичність «повітряних тривог», - зазначає начальник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль.
Графік занять сформовано таким чином, щоб діти мали час відпочинку до навчання.
Уроки для школярів щодня починаються з психологічної хвилинки.
За інформацією Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, навчання стартувало у 13 областях. У громадах 8 областей освітній процес розпочався частково, а частково продовжено канікули. У 4 областях, де безпекова ситуація не дозволяє, навчання призупинено.
Форма освітнього процесу залежить від безпекової ситуації у кожному регіоні, територіальній громаді окремо. Це обов’язково погоджено з військовою адміністрацією.
Нагадаємо, що для дистанційного навчання здобувачі освіти та вчителі можуть використовувати національну електронну платформу «Всеукраїнська школа онлайн», на якій розміщено уроки з усіх шкільних предметів для учнів 5-11 класів, вона є постійно доступною.
Важливо, що платформа «Всеукраїнська школа онлайн» є доступною за межами України. Її використовують у понад 120 країнах світу. Тому діти з України, які тимчасово евакуйовані, можуть користуватися нею і продовжувати навчання, відповідно до українських освітніх програм.
Крім того, Міністерство освіти і науки України спільно з компанією Google Україна створили Всеукраїнський онлайн розклад.
Також сьогодні стартувало «Навчання без меж» – спільний проєкт Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики, українських телеканалів ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» та «Суспільне», а також платформ онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video та sweet. tv.
Проєкт передбачає трансляцію відеоуроків для школярів 5-11 класів, які залишаються у регіонах, де є проблема недостатньо якісного зв'язку та доступу до інтернету.