Щодо запобігання виникненню нещасних випадків з людьми на водних об’єктах!

Дата: 16.05.2017 16:45

Фото без описуЩодо запобігання виникненню нещасних випадків з людьми на водних об’єктах!

Виконавчий комітет Крупецької сільської ради інформує, для того щоб уберегти себе та власних дітей від нещасних випадків на водних об’єктах необхідно дотримуватись певних правил:

• Купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.
  • Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
  • Купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води - не нижче +20С, повітря - не нижче +24С.
  • Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.
  • У воду заходити слід повільно: постій і почекай, дозволяючи тілу пристосуватися до температури води. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для тих, хто особливо чутливо сприймає холод.
  • Ніколи не плавай наодинці. Не запливай далеко, особливо за буї, оскільки можна не розрахувати свої сили. Навчися відпочивати на воді. Для цього необхідно вміти плавати на спині. Перекинувшись на спину і утримуючи себе на поверхні легкими рухами рук і ніг, ти зможеш відпочити.
  • Перед тим, як стрибати у воду, переконайся у безпеці дна і достатній глибині водоймища
  • Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
  • Після купання не рекомендується сидіти на сонці, краще відпочити в тіні.

Ні в якому разі:

• Не купайся без дорослих.
  • Не стрибай у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.
  • Не пірнай з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
  • Не купайся біля крутих і зарослих густою рослинністю берегів.
  • Не використовуй для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання. Пам’ятай, надувні матраци і надувні іграшки вітром або течією  може віднести дуже далеко від берега, а хвилею перевернути, з них може вийти повітря, і вони втратять плавучість.
  • Не грай у воді в небезпечні ігри, а саме: не слід підпливати під тих, хто купається, хапати їх за руки чи ноги, «топити».
  • Не подавай помилкові сигнали про допомогу.
  • Не купайся у непогоду, при сильному вітрі, великій хвилі.