A A A K K K
для людей із порушенням зору
Крупецька громада
Рівненська область, Дубенський район

Інформація для населення про місця розташування захисних споруд

Дата: 27.10.2017 16:39
Кількість переглядів: 729

Інформація для населення про місця розташування захисних споруд, споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів та порядок їх використання

Виконавчий комітет Крупецької сільської ради об’єднаної територіальної громади повідомляє, що на підвідомчій території  Крупецької сільської ради наявні дві захисні споруди цивільного захисту, розміщені в підвальному приміщенні Будинку культури с. Крупець та у приміщенні Крупецької ЗОШ І-ІІІ ст. (перебувають на балансі відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Крупецької сільської ради).

 

 

 

ПОРЯДОК 
використання у мирний час захисних споруд цивільного захисту для господарських, культурних і побутових потреб

ЗАТВЕРДЖЕНО 
постановою Кабінету Міністрів України 
від 10 березня 2017 р. № 138

 

1. Цей Порядок встановлює вимоги до використання у мирний час захисних споруд цивільного захисту (далі - захисні споруди) для господарських, культурних і побутових потреб (далі - потреби суб’єкта господарювання).

2. Дія цього Порядку не поширюється на захисні споруди, що перебувають у постійній готовності до використання за призначенням, а саме: у яких розташовано пункти управління; призначені для укриття працівників суб’єктів господарювання, що мають об’єкти підвищеної небезпеки; розташовані в зонах спостереження атомних електростанцій та призначені для укриття населення під час радіаційних аварій.

3. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Кодексі цивільного захисту України.

4. Захисні споруди можуть використовуватися у мирний час для потреб суб’єкта господарювання за умови приведення їх у готовність до використання за призначенням у строк, визначений паспортом захисної споруди, але не більше 12 годин.

Захисні споруди можуть передаватися у мирний час в оренду для задоволення потреб суб’єкта господарювання із збереженням цільового призначення таких споруд.

Використання для потреб суб’єкта господарювання захисних споруд державної власності, що перебувають на балансі суб’єктів господарювання приватної форми власності, здійснюється з урахуванням вимог законодавства у сфері управління об’єктами державної власності.

5. Захисні споруди можуть використовуватися для потреб суб’єкта господарювання як:

 • виробничі приміщення, віднесені в установленому порядку за показником вибухопожежної та пожежної небезпеки до категорій Г і Д, у яких проводяться роботи, не пов’язані з технологічними процесами, внаслідок яких виділяються шкідливі рідини, пари і гази, небезпечні для людей, і які не потребують природного освітлення (крім захисних споруд, розміщених у житлових будинках та у будинках і спорудах громадського призначення);
 • складські приміщення, віднесені в установленому порядку за показником вибухопожежної та пожежної небезпеки до категорій Г і Д, для зберігання майна і матеріалів (у вбудованих захисних спорудах виключно за наявності окремого входу);
 • приміщення для розміщення аварійних (ремонтних) та чергових служб;
 • допоміжні (підсобні) приміщення закладів охорони здоров’я;
 • гаражі або стоянки автомобілів та автокарів (якщо це передбачено проектом будівництва захисної споруди і не потребує перепланування її основних і допоміжних приміщень);
 • приміщення для проведення навчальних занять;
 • заклади культури;
 • виставкові зали;
 • приміщення для торгівлі і громадського харчування (магазини, зали їдалень, буфети, кафе тощо);
 • спортивні приміщення (тири, зали для проведення спортивних занять);
 • приміщення для побутового обслуговування населення (ательє, пункти прокату, приймальні пункти тощо).

6. Суб’єкт господарювання під час використання захисної споруди для власних потреб забезпечує:

 • збереження захисних властивостей споруди як в цілому, так і окремих її елементів;
 • герметизацію та гідроізоляцію всієї захисної споруди;
 • збереження робочого стану інженерно-технічного та спеціального обладнання, засобів зв’язку та оповіщення;
 • належне утримання та експлуатацію захисної споруди відповідно до вимог, встановлених законодавством;
 • доступність захисної споруди для інвалідів та інших маломобільних груп населення.

7. У разі використання основних приміщень захисної споруди як виробничих та складських приміщень, гаражів або стоянок автомобілів чи автокарів допускається їх передача для зазначених цілей з розрахунку забезпечення розміщення у споруді людей, техніки та майна у кількості 50 відсотків розрахункової місткості без звільнення від техніки та майна, що у них перебуває. У такому разі розміщення і складування обладнання, майна, автомобілів та автокарів повинне здійснюватися з урахуванням забезпечення постійного вільного доступу до допоміжних приміщень споруди для їх огляду, обслуговування і ремонту інженерно-технічного обладнання.

Приміщення звільняється від техніки та майна протягом не більш як восьми годин у разі приведення захисної споруди у готовність до використання за призначенням.

8. Використання систем постачання повітря захисних споруд для потреб суб’єкта господарювання можливе тільки у режимі чистої вентиляції.

9. Обслуговування та ремонт інженерно-технічного і спеціального обладнання, засобів зв’язку та оповіщення, що розміщені в захисних спорудах, які використовуються для потреб суб’єкта господарювання, повинні здійснюватися в обсягах та у строки, визначені виробником.

10. Під час використання захисних споруд для потреб суб’єкта господарювання забороняється:

 • реконструкція, у тому числі перепланування приміщень, без розроблення проектної документації на реконструкцію або перепланування;
 • улаштування додаткових отворів (прорізів) у несучих та огороджувальних конструкціях, які знижують рівень захисних властивостей споруди;
 • демонтаж існуючого інженерно-технічного та спеціального обладнання;
 • порушення герметизації та гідроізоляції споруди;
 • застосування горючих синтетичних матеріалів під час оздоблення приміщень;
 • встановлення та експлуатація приладів і обладнання, не передбачених проектною документацією;
 • перекриття фарбуванням написів на інженерно-технічному та спеціальному обладнанні про найменування заводу-виробника, технічні характеристики та його призначення.

Забороняється також використання для потреб суб’єкта господарювання таких елементів інженерно-технічного та спеціального обладнання захисних споруд:

 • захищеної дизельної електростанції та вентиляційних систем, які забезпечують її роботу;
 • фільтрів-поглиначів;
 • передфільтрів;
 • фільтрів для очищення повітря від окису вуглецю;
 • засобів регенерації повітря;
 • гравійних повітроохолоджувачів;
 • аварійних резервуарів для збору фекалій.

Елементи інженерно-технічного обладнання, що розміщені в протирадіаційних укриттях, можуть експлуатуватися без обмежень.

11. У разі пристосування захисної споруди для потреб суб’єкта господарювання дозволяється:

 • спорудження тимчасових перегородок з негорючих і нетоксичних матеріалів, що легко знімаються та демонтуються у разі виникнення потреби у приведенні захисної споруди у готовність до використання за призначенням;
 • монтаж додаткових спеціальних систем життєзабезпечення (вентиляції, каналізації, водопостачання тощо), необхідних приладів та обладнання, а також систем протипожежного захисту згідно з встановленими вимогами до приміщень відповідного функціонального призначення за умови збереження захисних властивостей та проектних технічних характеристик захисної споруди.

Якщо для пристосування захисної споруди для потреб суб’єкта господарювання необхідно проводити реконструкцію, реставрацію або капітальний ремонт, вони здійснюються відповідно до вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, державних стандартів і правил.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь