Допомога ФОПам

Дата: 07.05.2020 09:11

5 травня, Кабмін опублікував в Урядовому Кур’єрі Порядок виплати допомоги на дітей фізичним особам - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку (постанова від 22.04.2020 № 329) та Порядок використання коштів для надання цієї допомоги (постанова від 29.2020 № 330).

Відповідно до Порядку № 329, допомога на дітей призначається і виплачується ФОПам, які:
  •         обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку;
  •         сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи — підприємця.

Допомога на дітей призначається на період карантину та на один місяць після дати його відміни одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р., і виплачується щомісяця за повний місяць. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» така допомога становитиме: на дітей віком до 6 років - 1779 грн; на дітей віком від 6 років - 2218 гривень.

Асоціація міст України звертає увагу органів місцевого самоврядування на наступне:
1. Допомога призначається лише тим ФОПам, які займались підприємницькою діяльністю у 2019 році
Відповідно до пункту 3 Порядку № 329 випливає, що для отримання допомоги ФОП повинен був сплачувати ЄСВ у 2019 році. Якщо ФОП зареєструвався у 2020 році, він не відповідатиме вимогам Порядку та, відповідно, не може претендувати на отримання допомоги.

2. Допомога може виплачується лише з травня
Відповідно до пункту 7 Порядку № 329 допомога призначається з місяця звернення і виплачується щомісяця. Оскільки Урядова постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування, норми Порядку № 329 застосовуються з 5 травня. Відповідно, громадяни можуть подати необхідні документи лише в травні і, відповідно, отримати допомогу, починаючи з цього місяця.

3. ОТГ не призначають допомогу а лише приймають відповідні документи
Відповідно до пункту 13 Порядку № 329 у разі утворення об’єднаної територіальної громади заява з необхідними документами для призначення допомоги на дітей приймається уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами сільської, селищної, міської ради ОТГ, та передається відповідним органам соціального захисту населення райдержадміністрацій.

Посилання:
Новини АМУ у сфері соцзахисту: https://www.auc.org.ua/galuz/socialnyy-zahyst
Випуск Урядового Кур'єру: https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2020-05-05/84_6698.pdf