До відома мешканців Крупецької об’єднаної територіальної громади

Дата: 23.04.2020 19:19

В Україні продовжується поширення вірусу СOVID-19.

22 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про продовження загальнодержавного карантину до 11 травня 2020 року.

На сьогоднішній день у Крупецькій ОТГ зафіксовано один випадок захворювання на коронавірусну інфекцію СOVID-19.

З огляду на це, щоб запобігти масовому зараженню мешканців громади та створити належні умови для лікування тих, хто інфікувався, посилено карантинні заходи на території  Крупецької ОТГ.

Прошу залишатись вдома людей похилого віку, а також громадян, які прибули з-за кордону, або перебували у контакті з хворими на коронавірусну інфекцію: дотримуйтеся визначеного державою періоду самоізоляції (14 календарних днів) і не ставте під загрозу життя і здоров’я своїх рідних та людей, які поряд з вами.

Самоізоляція виключає будь-які ситуації тісного та тривалого контакту з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше 1 метра), участь у публічних заходах, релігійних відправах, перебування у колективі, користування громадським транспортом тощо. На період карантину заборонено усі масові заходи, включно з обрядами та церемоніями.

Нагадую про те, що у нашій державі передбачено адміністративну відповідальність за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути хворою на COVID-19. Адміністративний штраф за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм становитиме від 17 тисяч до 170 тисяч гривень.

Тому, підсумовуючи усе сказане, прошу мешканців громади у разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання, звертатися до сімейного лікаря.

Шановні мешканці громади, для вашої безпеки та безпеки ваших близьких, дотримуйтесь рекомендацій ВООЗ щодо зменшення рівня впливу та передачі інфекційних хвороб:

• часто мийте руки та обробляйте їх дезінфікуючими засобами;
  • під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою серветкою або згином ліктя. Використану паперову серветку слід викинути у смітник і помити руки.
  • тримайтеся на відстані не менше трьох метрів від людей, які кашляють або чхають;
  • по можливості, не чіпайте руками очі, ніс та рот;

- при підвищенні температури, появі кашлю та утрудненні дихання не відкладайте звернення за медичною допомогою;

- під час перебування в громадських місцях (магазинах, аптеках, державних установах дотримуйтесь безпечної дистанції від інших людей (1,5 – 2 метри)!

Пам’ятайте, правила карантину – обов’язкові до виконання. Дотримуючись їх, ви збережете своє здоров’я і захистите своїх близьких.

Бережімо себе! Будьмо здорові та самовідповідальні!

Сільський голова

Віталій МОШКУН