Нацбанк розпочинає виведення з обігу монет номіналом 25 копійок та припиняє обіг монет номіналом 1, 2 та 5 копійок

Дата: 01.10.2019 10:59

Національний банк України повідомляє, що із грошового обігу поступово виводитиметься монета номіналом 25 копійок, яка поки залишиться платіжним засобом. Монети номіналом 25 копійок, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг і поступово їх ставатиме все менше.

Монети номіналом 1, 2 та 5 копійок із 1 жовтня 2019 року перестали бути платіжним засобом в Україні та будуть вилучені з готівкового обігу.

До 30 вересня 2020 року включно їх можна буде обміняти в усіх відділеннях українських банків. Упродовж трьох років з дати вилучення з обігу — до 30 вересня 2022 року включно — у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль).

Вилучені з обігу монети номіналами 1, 2 та 5 копійок будуть утилізовані Національним банком через знищення на них мотивів зображень на спеціальному обладнанні, а метал піде на переплавку.

В Нацбанку відзначали, що монети номіналами 1, 2 та 5 копійок майже припинили відігравати істотну роль у розрахунках населення за товари та послуги. Крім цього, вартість їх виготовлення значно перевищує номінальну. Держава зможе економити понад 90 млн гривень на рік завдяки зменшенню витрат Національного банку на їхнє виготовлення та оброблення. Заклади торгівлі, громадського харчування, транспорту та банки також не витрачатимуть кошти на інкасацію та обробку монет.