Оголошення! До відома мешканців Крупецької ОТГ!
З початком періоду масового проведення польових робіт почастішали випадки аварійних вимкнень високовольтних ліній електропередачі напругою 35 - 750 кВ внаслідок порушення жителями населених пунктів, біля яких проходять такі лінії, "Правил охорони електричних мереж" (затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 209 від 4 березня 1997року). Аварійні вимкнення ЛЕП призводять до значних збитків в народному господарстві України, а низові пожежі під лініями електропередачі - до порушення роботи магістральних електричних мереж і об'єднаної електроенергетичної системи України в цілому. Аварійні вимкнення ЛЕП, спричинені низовими пожежами, часто призводять до трагічних нещасних випадків через які страждають люди.
Найпоширенішими порушеннями вимог «Правил ...», що спонукають до виникнення аварійних ситуацій на ЛЕП, є розкрадання конструкцій металевих опор ПЛ, спалювання сухої трави, стерні чи порослі, виконання робіт з використанням габаритної (висотою більше 4,5 м) сільськогосподарської, землерийної, вантажопідйомної техніки в охоронних зонах ПЛ, в тому числі безпосередньо під дротами ліній електропередачі.
«Кодекс України про адміністративні правопорушення» статтями №77 та № 99 передбачає відповідальність землекористувачів за перебування земель в пожежонебезпечному стані та за розпалювання на них неконтрольованого вогню в т.ч. в охоронній зоні ПЛ.
Звертаємо Вашу увагу на те, що "Правила ..." встановлюють охоронні зони вздовж повітряних ліній електропередачі у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, які віддалені по обидві сторони від крайніх проводів лінії при невідхиленому їх положенні на віддаль: 15 м. - для ЛЕП 35 кВ; 25 м. - для ЛЕП 220 кВ; 30 м. - для ЛЕП ЗЗОкВ; 40 м. - для ЛЕП 750 кВ.
В охоронних зонах повітряних ліній електропередач, з метою їх захисту населення від нещасних випадків, категорично забороняється:
• будувати житлові, громадські будівлі, розташовувати АЗС, сховища ПММ;
- складати дрова, корми, скирдувати солому та зберігати інші
матеріали;
- влаштовувати звалища;
- розпалювати вогнища (спалювання соломи, хмизу та інших
матеріалів);
- проводити інші дії, які можуть привести до пошкодження ПЛ.
В межах охоронної зони ЛЕП без письмової згоди енергопідприємства, у віданні якого перебуває ЛЕП, а також без присутності його представника забороняється здійснювати вирубку дерев, проїзд машин і механізмів загальною висотою з вантажем або без нього від землі понад 4,5 м.
Директор Рівненського РЕЦ В. Друзь