Крупецька громада
Радивилівський район, Рівненська область

Презентація книги «Благодатність ієрархії У.А.П.Ц.»

Презентація книги «Благодатність ієрархії У.А.П.Ц.» 

Благочинний Української православної церкви Київського патріархату церков Радивилівського району, отець Ігор Данилюк організував цікаву зустріч з доктором церковно - історичних наук , професором кафедри церковної  історії Київської православної богословської академії , кандидатом історичних наук, старшим науковим співробітником інституту української археографії  та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України Іриною Миколаївною Преловською.

Ірина Миколаївна презентувала книгу «Благодатність ієрархії У.А.П.Ц.» упорядником і редактором якої вона була. В книзі публікується праця Івана Теодоровича «Благодатність ієрархії У.А.П.Ц.(Української Автокефальної Православної Церкви)- нашого земляка, уродженця с. Крупець .

Іван Теодорович ( Митрополит Іоанн) народився  6 жовтня 1887 року в містечку  Крупець Волинської губернії  в родині д’якона .З 1924 року проживав в Америці в місті Філадельфії . Керував «липківською» українською єпархією в Америці та Канаді. Український духовний діяч, ієрарх УАПЦ, митрополит УПЦ США,митрополит УПЦ Канади, капелан. Помер в 1971 році , похований в Філадельфії.

Присутні  мали змогу переглянути світлини про життя та діяльність нашого видатного земляка , які коментувала пані Ірина.

Декілька примірників книги було подаровано бібліотекам громади. Всіх , кого цікавить праця  Івана Теодоровича, та його біографія , запрошуємо до бібліотек, тут ви зможете ознайомитися з цією книгою.

Від імені всіх присутніх,  хочу подякувати  отцю Ігорю за  зустріч з цікавою людиною, з розповіді якої ми дізналися багато нового про життя і діяльність нашого земляка.

Бібліотекар ПШБ с. Крупець О.Бугайкіна.« повернутися до списку новин