Пошук

Експерти проаналізували фінансову спроможність ОТГ Рівненщини

Дата: 16.03.2018 11:08
Кількість переглядів: 988

Експерти проаналізували фінансову спроможність ОТГ Рівненщини

Крупецька ОТГ з реверсною дотацією, Клесівська ОТГ самодостатня і не потребує базової дотації. Всього 18 об’єднаних територіальних громад Рівненської області у 2017 році працювали на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом. Але чи всі вони однаково є фінансово спроможними? Відповідь на це – у відповідному аналізі від експертів Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та проекту SKL International).

Фото без опису

Експерти відзначили ріст надходжень власних доходів об’єднаних громад цього регіону на одного мешканця. Такий показник по 18-ти ОТГ області збільшився на 1268,2 грн та склав 2132,3 грн (у тому числі: по 13-ти ОТГ, утворених у 2016 році цей показник зріс у 3,1 рази та становить 2143,2 грн, а по 5-ти ОТГ, утворених у 2015 році – на 39,0% і становить 2093,2 грн).

ОТГ Рівненщини у 2017 році змогли спрямувати кошти на проведення капітальних видатків в сумі 111832,0 тис. грн, що в розрахунку на 1 жителя становить 928,8 гривень.

Найбільша штатна чисельність працівників місцевої ради затверджена Млинівською ОТГ – 107 осіб, найменша – Підлозцівською ОТГ – 13 осіб (станом на 01.07.2017). Виходячи з розрахунку чисельності населення громад та чисельності службовців, можна зазначити, що найбільше навантаження на 1 службовця з надання послуг у Радивилівській ОТГ – 271 особа; найменше – у Козинській ОТГ – 106 осіб. За підсумками 2017 року найбільша питома вага видатків на утримання службовців у фінансовому ресурсі ОТГ (без урахування трансфертів) припадає на бюджет Пісківської ОТГ – 45 %, найменша – на бюджет Радивилівської ОТГ – 15%.

Нагадаємо, Яніна Казюк, координатор з фінансової децентралізації Центрального офісу реформ при Мінрегіоні повідомила, що оцінка фінансової спроможності ОТГ покликана виявити слабкі місця та виробити необхідні управлінські рішення для їх усунення.

 

Матеріали розроблено та підготовлено на підставі даних Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України, Державної статистичної служби України, обласних державних адміністрацій, експертами Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та проекту SKL International):

  • Яніною Казюк, координатором з фінансової децентралізації
  • Віктором Венцелем, експертом з фінансового моніторингу
  • Світланою Демиденко, експертом з фінансового моніторингу
  • Ігорем Герасимчуком, експертом з фінансового моніторингу

Фото без описуФото без опису


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь