Фотоколаж «Небесна сотня», «Герої не вмирають»

Дата: 25.02.2017 11:07

Фото без описуФотоколаж «Небесна сотня», «Герої не вмирають»

Історія  будь-якого народу містить  періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його  житті. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки , коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.

20 лютого вся країна відмічає день пам’яті героїв «Небесної сотні».

Три роки минуло з тих трагічних подій, які відбулись в Київі на Майдані Незалежності. Шоковані замахом на основоположні права і свободи людини та побиття мирних студентів, сотні тисяч українців вийшли на Майдан, вимагаючи покарання винних у побитті студентів та відставки злочинної влади. Замість   того, щоб мирно врегулювати ситуацію, 18 лютого тодішня влада на чолі з президентом Януковичем віддала  злочинний наказ застосувати зброю і зробити  ‘’ зачистку‘’ Майдану , застосовуючи  водомети, бронетранспортери і вогнепальну зброю.

Постріл, другий , розірвалась тиша, і нестерпний біль… Кров, вогонь, стрілянина на ураження… Знову смерті поранені, відірвані руки, проламані голови, вибиті очі, пакалічені жінки.

Цвітуть на майдані смерті тюльпани,

Тріпочуть на вітрі криваві знамена,

Вогонь обмацує трупи і рани.

Україна бере початок із мене.

Майже 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції. Серед них науковці, студенти, вчителі, робітники,селяни,громадські активісти.

Це «Небесна сотня» своїм життям викупила свободу для мільйонів українців і дає шанс здобути нові перемоги, здобути нову демократичну правову державу. Бесмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам'яті , бо «Герої не вмирають!»

І мовчки сотня непокорених героїв

Відходила у чисті небеса,

І погляди знесилиних героїв

Дивились в слід братам, батькам, синам

Цим пам’ятним  подіям присвячений фотоколаж «Небесна сотня», «Герої не вмирають». Фотоколаж було розміщено на стенді Крупецької сільської ради. Всі бажаючі мали можливість ознайомитись з циклом фотографій зроблених  фотокореспондентом під час цих революційних подій.

Бібліотекар ПШБ с. Крупець             О. Бугайкіна