Всесвітня мережа Global Ukrainians – рух, який об’єднує закордонних українців
Українці, які проживають за кордоном, мабуть, одні з найактивніших і освічених представників нашої нації. Саме вони зараз створюють новий образ країни в світі і планують перетворити Україну в глобальний стартап.
Вони об'єднались в мережу Global Ukrainians, рух, яке об'єднує високоосвічених українців, які проживають в різних країнах, але працюють на благо Батьківщини і пов'язані між собою в єдину мережу, основна мета якої - запуск комунікаційної платформи і створення сприятливих умов для розвитку України як відкритої та успішної країни.
Сама ідея виникла ще за часів Майдану. Тоді було актуальним питання щодо налагодження співпраці з українцями, які проживають в різних куточках світу.
Вони стали справжніми і надзвичайно активними народними дипломатами, тобто тими, хто представляє і відстоює інтереси України в світі. Об'єднавши разом всі зусилля, виробивши цілісну стратегію народної дипломатії, вони гуртом просувають національні інтереси і цілі України.
Також важливою частиною роботи руху є координація та розвиток співробітництва з різними волонтерськими рухами.
Засновником всесвітнього руху Global Ukrainians є Віолетта Москалу, етнічна українка. Із 2000 року проживала у Франції, після подій на Майдані закрила свою консалтингову компанію у Франції, відмовилася від роботи в Університеті Лотарингії та на початку 2015 року зареєструвала організацію Global Ukraine Foundation і розпочала роботу над проектом об’єднання закордонних українців в одну мережу.
В першому ж Форумі організації Global Ukraine Foundation взяли участь близько 400 осіб. Це насправді дуже багато. Зібралися молоді українські лідери-експати для розробки стратегії розвитку народної дипломатії, щоб держава, таким чином, могла максимально використовувати потенціал українців по всьому світу.
Хочу підкреслити, що мова тут йде не просто про українську діаспору. З часу Майдану з'явилося понад 100 нових волонтерських рухів по всьому світу на підтримку України. Від США до Японії, від Китаю і Сінгапуру, до Австралії, Південної Африки, Мексики, Ізраїлю, арабських країн і країн ЄС. Тому, критично необхідним зараз є розуміння того, яким чином можлива співпраця між ними. Ми всі живемо в глобалізованому світі, світі технологій і мережевого суспільства, з'являються і розвиваються спільноти нового типу. Українцям пощастило «прокинутися» саме в цей непростий історичний проміжок часу.
Адже по суті, українці першими починають жити в новій парадигмі глобалізованого світу і можуть побудувати нову форму мережевої держави якщо навчаться правильно використовувати багатий потенціал людського ресурсу країни, креативно дивитися на проблеми і вирішувати їх.